Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1114438, vloženo 02.12.2019 19:59:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Káva
Určitě jste se setkaly s tím že hodně lidí a dnes čím dál tim víc odsuzuje přípravu kávy na český způsob jaký všichni známe, je to turek.
Zaráží mě to že všude slyším že je to výmysl čechů ale ne jednou jsem to například v TV viděl provádět lidi i v USA nebo UK filmech, sice velmi zřídka ale přecejen.
Jako velký milovník kávy jsem ponavštěvoval řadu kaváren a kaváren kde jsem si opravdu pochutnal nebylo moc. Většinou když jsem si objednal presso tak mělo celkem spálenou chuť. Ale byli kavárny kde jsem si pochutnal ale do pravého pressa to mělo daleko, byl to větší hrnek než 30ml(pravé presso).
Co si budem,stejně jsem si na kávě pochutnal nejvíc v jedné cukrárně a byl to turek :-D. Stejně tak jsem experimentoval doma, doma máme dnes už snad 30 let starý překapávač ještě který jsem používal taky nějakou dobu pak zkusil moka konvičku a to je sakra přehořklá káva.
Nevím proč ale me u všech ostatních alternativ chybí ten klasický říz kterým se asi pyšní jen turek. Nutno zmínit že teď nemám na mysli kávu z nějakých smetků jménem standart ale na kvalitu si celkem potrpím.
Jak to vidíte vy a co pijete za kávu? :)
 kafista Muž17  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.12.2019 11:02:27
Podle mě je "český turek" hodně specifický, protože skutečný turek se dělá jinak.
 leafroller Muž47 Kategorie
03.12.2019 07:43:32
Píše se espresso, ne presso. To je zase česká zkomolenina.
 SheldonC
03.12.2019 01:19:24
Kafe mi vůbec nechutná ,hledal jsem náhradu a našel jsem. Piju Yerba Maté ,je to listí z Cesmíny Paraguayské které má větší procento kofeinu (nedá ti to ráno facku ,ale nabíhá pomalu a dlouho vydrží v těle ,pak zase pomalu opadává). Wikipedie říká:

Listy cesmíny paraguayské obsahují až dvě procenta kofeinu, třísloviny, teofylin, silice, vitamíny A, B a C a další látky. Odvar z listů má posilující účinky na nervový systém, odstraňuje únavu, užívá se pro posílení imunity a jeho antioxidační účinky zpomalují stárnutí. Je i výborným prostředkem k detoxikaci organismu, potlačuje pocit hladu a je tedy vhodným doplňkem při redukčních dietách, podporuje trávení a má diuretické účinky.

Chutná to výborně i když ze zkušenosti vím že třetina kávařů řekne že je to hnus jenom proto že si nedáte kafe taky páč nic takovýho nikdy neviděli :)
 Hoktauri
03.12.2019 01:04:12
Kajmanka: děkuji, jako kdyby se stalo (vážně míněno) - už se na tom pracuje, stejně jako na krupici a žitné mouce ;)
 Odpočinek Muž51 Kategorie
03.12.2019 00:55:21
Odpočinek: A sakra masakra! Chceš poslat meltu? (Vážně míněná nabídka.)
 Kajmanka
03.12.2019 00:21:23
Majitel sítě kaváren: hajzle jeden! :P Emigroval jsem docela vybavený, ale melta už mi dávno došla a tady o ní (ani ničem podobném) široko daleko nikdy ani neslyšeli.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
03.12.2019 00:09:09
Melta.
Smajlík  Majitel sítě kaváren
02.12.2019 23:18:13
Velké K Z:
Fleshlight jsem nepochopil. Tyto pocity ve vás vyvolává každý válec, co se někam zasouvá?
Kávu si vychutnávám včetně přípravy, mletí a úklidu. Děkuji za připomenutí se.
 zorkam
02.12.2019 22:29:08
kafista: nejsem expert, nemám srovnání, ale tu nejmenší bych nebral už proto že mám velkou hubu - takže mám větší (asi na decilitr vody) a mohu si tak množstvím vody i regulovat výslednou ráži.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
02.12.2019 22:26:20
My doma pijeme Nescafé Gold. Jiné typy jsme zatím nezkoušeli.
 Researcher Muž81 Kategorie
02.12.2019 21:32:30
zorkam, Aeropress je baristický fleshlight, příprava vypadá podobně srandovně jako onanine s fleshlightem a bordelu poté zůstává taky dosti, a když se to pak uklízí a pije, tak si člověk, co si potrpví na kvalitní kávu, uvědomí, že to vlastně nestálo za nic a že je to jen náhražka.
Pokud je z konvice káva přepálená, tak jsi buď nikdy tu kávu nepřipravoval a teď píšeš plky, co sis přečetl na netu, nebo jsi výstavní blb, který si nedokázal zjistit, jak tu kávu v konvici připravovat a proč se nemá připravovat ze studené vody. Skoro každý připálí kávu z konvice jednou až dvakrát, ale aby si pak nezjistil, proč se tak děje, tak to je buď debil, nebo mu na kávě nezáleží a je mu jedno, co pije.

Ale abych nemrhal svým časem, který je u nás, boháčů a podnikatelů cenný, ne jako u vás socek - ty si musíš, orku základko, do své diskuze, kterou jsi opět chybně zařadil do zpovědí, něco namektat, jak je u tebe zvykem. Ještě napiš jako pragmatix a budeš mít tady splněno.

Bdi, už brzy si pro tebe dojde spravedlnost. Ne ta tvoje, ta ultimativně krutě boží.
 Vlastník kavárny Z
02.12.2019 21:25:47
"A ještě by mě něco zajímalo, mám moka konvičku ale ne tu originál za 500+Kč ale nějakou prostě neznačkovou na jednu kávu, je celkem malinká a taky celá z hliníku.
Hraje to velkou roli když mám v podstatě levný šmejd? "

Přeformuluji otázku:
Když si koupím jako socka tu nejmenší a nejlevnější, budu si v tom taky moci dělat dobrou kávu?
Ne. Nejmenší je na jeden šálek, jeden šálek rovná se šálek velikosti šálku pro Ristretto. Je nutné kupovat tak pro tři šálky, aby bylo kávy asi tolik, kolik se servíruje v kavárnách, když si člověk objedná espresso. Levné napodobeniny nejsou dobré, protože tam je někde díra, konvice netěsnění tak, jak má, tlak tak bude menší a káva nebude stát za nic. Jsou i kvalitní napodobeniny, ale Bialetti je přece jen to pravé. A ne hliníková, ale z nerez oceli.
Jestli si myslíš, že si koupíš v obchodě mletý kafe a tím pádem budeš moci připravovat kávu, tak se pleteš, nepůjde to. Aby byla káva dobrá, musí se kupovat v pražírně a musí to být kvalitní káva. Ne šmejd z obchodu, kde jsou zrna přepražená, mastná, prostě hnusná. V tom mletém jsou rozemleté ještě větší sračky, ten největší odpad. Takže pravidelně kupovat čerstvou kávu. Nechat si namlít, nebo koupit kvalitní mlýnek. Za litr a více. Taky dózu by to chtělo, za čtyři stovky minimálně. Ke kávě se nesmí dostat vzduch a světlo. Spotřebovat by se měla do měsíce, ale to je hranice, lepší je do 2 týdnů. Proto kupovat častěji a méně.
Dobré je vědět něco o přípravě, o postupu, abys věděl proč je lepší použít odstátou vodu a proč by měla být předehřátá, a na kolik, proč je nutné vždy nacpat do konvice kávy tolik, kolik se do ní vejde, kolik přilévat vody a v jaké teplotě, pokud chceš Lungo, Americano atd., prostě pochopit systém přípravy a co se v konvici děje, pak to do sebe zapadá a nepřipravuješ podle návodu, ale podle toho, co z té kávy vlastně chceš mít, proč to tak chceš mít a tak dál.
Pak je z konvice nejlepší možná káva a ten nejlepší a nejdražší pákový stroj lepší kávu neudělá, i když má tlak několikanásobný.

Kup si překapávač, ten je podle dotazů a vyjadřování i toho, že o turkovi nepíše jinak, než jak si zaslouží, pro tebe nejlepší. Překapávaná je turkovi blíže, je to vlastně turek bez sraček v tekutině. Sice slabší, ale kvalitní káva vynahradí silou i chutí ten šmejd, ze kterého jsi turka doteď připravoval nebo ti byl servírován.
 Vlastník kavárny Z
02.12.2019 21:18:25
Jsi prd fafista, protože presso je čechy vymyšlený název a nikde ho neznají. Správně to je espresso. Jinak turek taky nemusí být špatný, akorát musíš mít odhad a ke konci to do sebe nekopnout i s lógrem. :-) Celkově vzato, nejsem fajnšmekr, ale opravdu dobré kafe zvedne náladu.
 Alda
02.12.2019 21:13:24
Moka je dobrá - na půl plynu, včas vypnout, nechat dojít. Pokud i pak přepálené, s nadmořskou výškou klesá bod varu...
Oblíbil jsem si AeroPress - teplotu si určím, čas si určím.
Turka můžu (nevroucí vodou), radši překapávané.
Intantní - pil jsem i výtečné. Většinou nic moc, led s mlékem zachraňuje.
 zorkam
02.12.2019 20:35:47
Odpočinek
A ještě by mě něco zajímalo, mám moka konvičku ale ne tu originál za 500+Kč ale nějakou prostě neznačkovou na jednu kávu, je celkem malinká a taky celá z hliníku.
Hraje to velkou roli když mám v podstatě levný šmejd?
 kafista
02.12.2019 20:26:08
Tiež mám rád kávu (zrovna som jednu vypil). Nie som nejaký špeciálny vychutnávač, a kávu mám rád instantnú a aj to si pridávam do šálky trochu mlieka. Najradšej mám Jihlavanku (tá sa praží z odrody robusta), ktorá je dosť silná, ale mám rád, ak ma niečo nakopne energiou. Potom mám rád aj Davidoff (rôzne druhy), tá sa robí zas z arabici. Tá Davidoff je ale dosť drahá, ale tak občas si ju kúpim. Väčšinou to robím tak, že dopoludnia pijem jeden druh, a popoludní druhý.
 Fajnšmeker1989 Muž30 Kategorie
02.12.2019 20:12:11
Skončil jsem na bialetce (moka), jen za poslední měsíc jsem ji třikrát žhavil i při kempování - chce to jen volbu kávy a hrubosti mletí. U cizích co mi dají, ale turek je až předposlední možnost (před rozpustnou).
 Odpočinek Muž51 Kategorie
02.12.2019 20:11:00
Základ je kvalitní káva , nakupuju v nedaleké pražírně.
Připravuju potom v moka konvičce , originál italská hliníková Bialetti. Prvních pár várek nestálo za nic , ale když se káva zažere do konvice a konečně získá tu správnou patinu , začne být výborná i připravená káva. Na opravdu kvalitní pákový presovač nejsou peníze a vlastně ani čas...
 žaludPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk