Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1114404, vloženo 02.12.2019 12:10:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Podvod od nej kamaráda nebo dobrý úmysl?
Ahoj, stala se mi taková věc a potřebuju poradit. S kamarádem jsme před rokem začali natáčet a fotit maturitní plesy. Dohoda byla taková, že on půjči vybavení (měl docela dobré dva foťáky), natáčet budeme spolu, a já to pak ještě sestříhám. Reálně jsem udělal třeba 2/3 práce, ale co už...on dodal foťáky. Peníze jsme si měli dělit 50/50.

On se staral o to, abychom měli zakázky (zná hrozěn moc lidí a dokáže je přesvědčit a zároveň jsme nabízeli dobré ceny). Já to vůbec neřešil, staral jsem se hlavně o to výsledný zpracování. Náhodou jsem ale na jednom maturáku potkal svojí kamarádku a ta si pochvalovala naši práci, že za 10 000 Kč je to super. Problém je ten, že kamarád řekl že za to dostaneme jen 8000. Takže si "nechal" mojí tisícovku. Začal jsem mít podezření a psal jsem pak lidem i z minulých maturitních plesů. Skoro vždycky mi řekli, že si kamarád účtoval více (o cca 10-20 % než mi řekl). Celkově mě tedy "obral" o nějakých 5 tisíc Kč. Když jsem ho s tím konfrontoval, tak mi řekl že za ty peníze co mi nedal mi chtěl koupit nový fotoaparát k Vánocům. Problém je ten, že já bych si ho raději koupil sám a taky za 6000 Kč se nic pořádného sehnat nedá. Takže mám trochu problém mu věřit.

Plánovali jsme že založíme s.r.o. ale přiznám se že si teď nejsem jistý jestli je to dobrý nápad. Je to můj nejlepší kamarád a mám ho hrozně rád, ale tímhle mě trochu zklamal. Myslíte si že mi opravdu chtěl koupit foťák pod stromeček nebo prostě doufal že si nikdy nezjistím kolik za práci dostaneme a on si nechá víc peněz než bylo dohodnuto?
 Noize Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.12.2019 22:31:09
Nevěř mu to ,myslím si že tě lakuje. Taky jsem měl nejlepšího kamaráda ,přes 12 let a stejně se z něj vyklubal šmejd. A z pár dalších zrovna tak. Jak jde o prachy tak hodně lidí nezná bratra.

Kamarád zakládal firmu se svým bráchou ,napůjčoval si peněz na stroje ,brácha ho vyšachoval a teď ten můj kamarád dluží kam se podívá a jeho brácha si jezdí v audi. Když už tak založ účetnictví a chtěj vidět všechny transakce ,jak radí Hodislava.
 Hoktauri
02.12.2019 15:32:06
Čau, hlavně nikdy nepodnikej s nikým. Jak si psal udělal si 2/3 práce a ještě tě obral o prachy. Zkoušel jsem takhle podnikat už 3x s někým a nikdy to nefungovalo, takže vždycky buď jen ty sám a lidi si najímej jen jako zaměstnance a peníze vybírej ty. Jinak snad nejsi tak naivní, že ti chtěl koupit foťák né? :D I kdyby tak chování, že ti zatají peníze i za dobrým úmyslem je špatný.
Takže hlavně neudělej tu chybu a nezačínej s ním s.r.o jinak budeš litovat.
 Podnikatel sro
02.12.2019 15:16:17
Důvěřuj, ale prověřuj. A jak jde o prachy ... inu, zkušenost. Čas na pohovor a zavedení účetnictví.
 Hodislava Žena42 Kategorie
02.12.2019 12:57:13
Vždycky, opakuji vždycky si vynuť ať ti ukáže platby, konverzace. Nebo přímo kontaktuj lidi se kterýma pracujete. Mě můj nejlepší kamarád podobně sofistikovanym způsobem obral o skoro 20 tisíc.
 pozor na to
02.12.2019 12:48:15
Tohle vypadá na rychlou výmluvu. Pokud ovšem budete chtít založit oficiální podnikání, pak už budete nucení vést účetnictví. To už by pak měl těžší ti zatajovat ceny. To by se s nima musel už pak domlouvat složitěji, že by mu část dali na fakturu a zbytek na ruku. Ovšem záleží na tobě, jestli s někým takovým chceš jít do společnýho podniku.
 Mustis Muž31 Kategorie
02.12.2019 12:13:46
S takovým jednáním nejde podnikat společně. A je úplně jedno, zda to myslel tak, či onak. Tohle do podnikání nepatří, nikdy.
...jinak osobně jsem přesvědčena, že se pouze obohacoval na tvůj úkor.
 zase jsem to já Žena44 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk