Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1105401, vloženo 20.08.2019 11:24:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mussolini o demokracii
„Demokracie je krásná teorie, ve skutečnosti je to ale klam. Vy v Americe to jednoho dne uvidíte.“

Co si myslíte o tomto Mussoliniho citátu? Je/není pravdivý? Naplnilo/naplňuje se to, nebo ne?
 Velitel tanku Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.08.2019 21:20:42
Já se s tebou přít nebudu.
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
20.08.2019 18:27:54
A k čemu by to bylo? Aby si někdo za ten jeden rok nahrabal a rozkrad ještě víc, než za 4 roky, když ho vzdálenější budoucnost nezajímá? Ještě víc nesmyslnejch kroků narvanejch do co nejkratší doby? A když předpokládáš stejné výsledky tak k čemu potřebuješ jinej systém?
 anarchokapitalistka
20.08.2019 17:48:40
Nehodlám zpochybňovat výsledky, proč jako? V mojí demokracii by se volilo na přímo a hlavně jen na rok. To by pro začátek mohlo slušně vyčistit prostředí.
 leafroller Muž21 Kategorie
20.08.2019 17:33:51
leafroller - Ale když jak říkáš rozhodují lidé, tak jak to chceš dělat "mnoha způsoby" (tedy jestli tím máš na mysli to, pro co se ti lidé tedy nakonec rozhodnou, což je to o co tu jde). Pokud se rozhodnej pokřivit výsledky, které z rozhodnutí lidí padnou, ku obrazu svému, pak tím přece nutně zároveň pokřivuješ jejich rozhodování
 anarchokapitalistka
20.08.2019 17:27:08
Když myslíš. Ja myslím, žee se demokracie dá dělat mnoha způsoby. Mně nevadí, že rozhodují lidé. A to je zase můj názor.
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
20.08.2019 17:11:56
leafroller - To velice časté prohlášení o tom, že se někomu nelíbí "současná forma demokracie" je jeden velký klam, ke kterýmu se uchyluej každej druhej, aby nemusel přiznat, že demokracie je prostě špatná, protože mu něco takovýho prostě nejde přes pusu. Neexistuje žádná "lepší forma" demokracie. Demokracie znamená, že se všechno odvíjí od hlasování lidu. Všechny tzv. pojistky demokracie jsou buď taky odvislé od vůle lidu (přičemž tedy podobu demokracie v její původní definici nijak nemění a v důsledku tudíž nemůžou měnit ani její finální výstupy, ke kterým by došlo tak jako tak) a nebo jsou odvislé od nějakého vnějšího zásahu, který musí být nutně vnucen nějakým jednotným autoritářským režimem, což je tudíž popřením nebo oslabením demokracie jako takové. Demokracie buď je nebo není. Buď necháš rozhodovat lidi a pak budeš (logicky) sledovat jak z takového rozhodování vzcházejí svinstva, který se ti nelíbí a nebo tohle rozhodování lidí omezíš zvrchu a pak už to nebude demokracie. Neexistuje žádná modifikace demokracie, která by jí nechala demokracií a přitom záhadným způsobem zajistila, že z ní náhle budou padat uspokojivé výsledky.
 anarchokapitalistka
20.08.2019 15:25:28
Bild. Tohle je úžasný pokus. To, proč se to tak děje, není kvůli kolektivnímu vědomí, ale kvůli tomu, že neexistuje důvod, proč by odpovědi lidí tipující menší číslo mělo být méně nebo více než tipů z opačného spektra. Prostě histogram četnosti je vždy stejný a tedy jak levá tak pravá strana grafu.

Rozdíl oproti politice může být v tom, že tady tipuješ něco co vidíš a máš reálný odhad. Kdežto v politice jde o politické názory.

Přesto souhlasím, že většina bude vždy více volit tu variantu, která je výhodná opět pro většinu.
Zatímco jednotlivec si snaze může prosadit něco co je výhodné jen pro menšinu.

Závěry toho pokusu jsem chtěl aplikovat i na výsledky sportky. Myslíš, že by to šlo? Nebo jde o to, že tady naodhaduješ, ale vyloženě hádáš, a tak bude rozptyl příliš velký a rovnoměrný? Ale graf platí za všech okolností, ne?
 Rádce do duše Muž38 Kategorie
20.08.2019 15:20:48
Beer01, tento problém by jistě vyřešila povinná volební účast. Jak správně poznamenal mj. pan president.
 leafroller Muž21 Kategorie
20.08.2019 13:14:51
Je potřeba rozlišovat mezi demokratickou "formou" vládnutí a mírou svobody občanů.
Demokratická "forma" vlády je založena na rozhodnutí většiny. I v demokratické společnosti může být svoboda určité menšiny občanů výrazně omezena.
Totalitní režimy mohou být různé. Např. obřané nějakého státu, kde je totalitní režim můžou vycestovat do jiného státu a občané jiného státu, kde je totalitní režim, nemůžou vycestovat do jiného státu.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.08.2019 12:58:25
Dnešní pojetí demokracie je ve skutečnosti vláda menšiny nad většinou. A to je, proti původním zásadám, přeci jen velký rozdíl. Pro pochopení uvedu dva příklady: ANO zvítězilo ve volbách se zhruba 30%. Tedy těch 30% jsou pouze platné odevzdané hlasy. Volební účast dejme tomu 60%, ať se to dobře počítá. Takže máme 40% občanů s právem volit, kteří k volbám nešli. To je docela dost, skoro polovina. Z těch 60 % co přišli a volili 30% volilo ANO. Takže to máme 18 % všech voličů, i těch co nevolili. A ANO vyhrálo volby s "velkou převahou". Volilo je cca 18 %! jenom, všech voličů. No a ta menšina, tedy ANO s ČSSD, která měla cca 7%, tedy 4,2 % všech voličů, dohromady 22,2 % je vítěz a vládne těm zbývajícím, skoro 80 %! Díky tomu, že si po roce 89 strany nastavily volební systém tak, aby jim vyhovoval, na demokracii kašlaly. To u prezidentské volby je vše velmi jednoduché a jasné. Prostě počet hlasů a je vymalováno. To je demokratické, kdežto volby ANO je od demokracie na hony daleko.
A podobně to bylo i u Mussoliniho demokracie. Tuhle "hru" s tím, jak se počítají hlasy voličů, hraje naprostá většina států. A všichni kývají, že je to demokratické.
 Beer01 Muž93 Kategorie
20.08.2019 12:50:40
Vědci dělali pokus. Do lahve od okurek dali kuličky z náhrdelníku. Bylo jich tam 3500. nechali tipovat lidi, kolik jich tam je. Tipy se velmi lišily. Někdy i řádově. Někdo tipoval jen stovky, někdy statisíce. Ale většina tipovala správně řád tisíců a když se udělal aritmetický průměr všech odpovědí, tak se výsledná hodnota toho, co lidi v průměru tipovali, lišila od skutečné hodnoty pouze o padesát kusů! Což je fantastická hodnota fantastická přesnost a důkaz toho, že kolektivní vědomí je velice silné a velice přesné. Z těchto důvodů je nejhorší možná varianta vláda jedince, ten se velice často sám mýlí, a nejlepší vláda je vláda čím jak největšího kolektivu a rozhodování na základě převládajícího názoru, páč ten bývá mnohem blíže k realitě. Velký počet subjektivních soudů dá soud objektivní. Subjektivní soudy se dají sčítat a pak zprůměrovat nebo dělat hlasování, referenda apod. I 200 poslanců je pořád lepší než jen jeden. Nejlepší je zapojit do rozhodování čím jak nejvíce lidí. Nejhorší je vláda elit a úplně nejhorší vláda jednoho magora. Síla mravence je v mraveništi. Nikoli v mravenci samotném.
 Bild
20.08.2019 12:33:12
Myslím, že přímá demokracie se ideálu blíží hodně.
 leafroller Muž21 Kategorie
20.08.2019 12:24:32
Žádný systém není neměnný a stabilní, neexistuje bod ideálu, ve kterém by prakticky bylo možné setrvat navždy. Takže asi tak. To zní tak blbě filozoficky, ale je to pravda. Ideál a aktuální optimum jsou opravdu dvě rozdílné věci.
 Aninka
20.08.2019 12:13:45
Kde je dnes mussoliniho itálie?
 Van Generator Muž30 Kategorie
20.08.2019 12:12:41
Nejlepší státní zřízení je absolutistická samovláda. Bohužel je to naprostá utopie , protože neexistuje morálně vyspělý jedinec , který by pozici absolutního vůdce ( tyrana ) ustál a přinesl státu dobro.
 žalud
20.08.2019 11:29:54
Asi souhlasím. Současná forma demokracie je skutečně nefunkční. A vůle ke změně žádná.
 leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk