Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1104796, vloženo 13.08.2019 05:44:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přátele jsou už cizí
Mám takovej problém, prostě poslední dobou čim dál víc se mi odcizují přátelé, neříkám že jsem jich měl dost měl jsem vždy třeba 3 pravý kamarády a tim to haslo ale příjde mi že ty lidi který semnou vyrustali chodili do školky do školy tak jsou dnes cizí, už ani nepozdraví nenapíšou nic, lidi který měli stejný koníčky a tak dnes už mi ani nepozdraví :(. Když jsem napsal nějakým lidem který jako malý jezdili k nám na vesnici tak nejsou schopný vám i odepsat i když to čtou je mi to líto jak to dneska ve společnosti chodí že jsou si tak lidi cizí už :(. Příjde mi že tohle je všechno díky těm sociálnim sítim mobilum a tak :(, navíc jsem četl a mluvil o tom asi nějakej odborník že v budoucnu to s lidmi nevypadá dobře a to ani nic dobrýho prej nečeká novou generaci :(, že prý hloupnou degenerzujou, četl jsem že hrozí kolaps společnosti a vidim to opravdu čim dál víc jak ten život není takovej jako dřív :/.

Mě příjde že lidi ani nevychází už ven, nemaj potřebu s někym komunikovat a jsou jakoby uplně uzavřený dosebe jakoby žili v nějakym svim světě aniž by si to uvědomovali ale je to horší, to není život jako jsem zažil jako dítě, venku blbosti a takový věci :(. A hlavně co se týče hodnot lidi tak ani žádná ucta k ničemu, ke staršim lidem, k přírodě prostě k ničemu a hrozně jsou lidi sobecky hrozně, chtějí pořád víc víc a víc a neváží si už opravdu ničeho, neříkám že takový lidi ještě neexistujou ale to jsou takový už jen ty vyjímky ale příjde mi že většina lidi jsou lhostejný, a ta zloba a nenávist v lidech, neříkám že dřív zlí lidé neexistovali ale nebylo to dřív u lidí tak rošířený jako dnes, když už dnes mě ani neznaj ani lidi který semnou vyrustali od malička tak je to smutný :/. Z lidí vyprchávají city, pochopení, a už lidi ani neví a zapomínají co je to láska to mi taky příjde když to tak vidim :/. Vidi jen sebe peníze a lhostejnost sobeckost. Hrozně povrchní a sobeckej svět tohle lidí už nedrží ani pospolu :/.

Dřív lidé žili jako lidi a byly lidi lidmi a dnes jsou z nich zvěř a myslí si že můžou všechno, a to ani nemluvim o tom jak se likviduje dnes příroda znečisťujou se moře, vykácejíse lesy a tak nechápu co se v tom světě děje, tolik nenávisti zloby a takovej přístup ke všemu :/. Já už jsem říkal že mi je to nějak jedno že naše mladá generace a generace rodiču tuhle dobu už nějak dožijem ale tady nevidim nic pozitivního co čeká další generaci i když bych jim psal jen to nejlepší ale bohužel :(.
 chcipomoc1994 Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.08.2019 23:52:00
Já se v tvém věku také už nemohl se svými kamarády stýkat, protože se naši často stěhovali. S tímhle člověk musí počítat. Jak čas běží, tak se i všechno kolem nás mění. Člověk proto musí hledat nové přátele...
 Researcher Muž81 Kategorie
13.08.2019 17:48:52
A proto se budu snažit na sobě pracovat věčina lidí se mnou nechtějí bavit a ti co chtějí tak mě stahují na špatnou cestu to zas nemám zájem já.A je toho víc ženskou si najít je v ČR a menších městech uplná tragédie takže jediné co mužu dělat je investovat čas do sebe a svého rozvoje a pak už to necht na náhodě bud samo přijde a nebo ne! Tou hlavní otázkou je jak se s tím a samotou vyrovnat??????????
Smajlík  cesta7
13.08.2019 17:46:01
ahoj,založ sem ještě dalších 10 zpovědí na toto téma pod dalšími deseti nicky. Jistě ti to v hledání nových přátel pomůže.
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
13.08.2019 16:31:23
Ahoj. Jestli tě to potěší, je moc hezký, že takhle přemýšlíš, je díky vidět, že jsou mezi námi pořád ještě normální lidé. Je jen na tobě, zda se k nim přidáš nebo si půjdeš dál svou cestou. Byla by ale škoda, kdybys začal přemýšlet podobně jako oni. Jdi dál svou cestou a potkáš někoho stejně naladěnýho. A někoho takovýho bych ti moc přála, aby ses už necítil tak sám. :)
Smajlík  Robotka123
13.08.2019 12:51:28
Ne, nebaví.
Smajlík  je to kolovrátek.
13.08.2019 12:29:23
Taky bych se k tobě neznal.


Pro ostatní - Vás opravdu baví odpovídat na jedno a to samé pořád dokola?
 Vegas Muž28 Kategorie
13.08.2019 11:25:48
Je několik bodů, který bych k tomu ráda vypíchla:

1) To že ti “kamarádi” neodepíšou svědčí víc o tobě než o společnosti.

2) Společnost je jiná a mění se a lidi to pořád nejsou schopný skousnout. Každý má problém s tím co nezná, ale nadávat na to není řešení. Tak to je, nezměníš to, přenes se přes to.

3) Společnost dřív nebyla lepší, co děláme světu je průšvih, ale dělose to vždycky, teď se to začíná projevovat.

4) Když si nedokážeš udělat/ udržet kamarády je to blbý, ale není to nejhorší věc na světě. Myslim, že se přátelství přikládá moc velká váha, ale je dost jiných důležitých věcí. Jednou budeš mít rodinu, tak to budou lidi, který ti můžou být blízký. Zaměř se na nějaký dlouhodobý cíl, najdi si něco co tě naplňuje, začni cestovat, psát, dělat dobrovolničinu (tam poznáš dost lidí, pomůžeš planetě) a kamarády pak ani nebudeš potřebovat.

5) Společnost přestane fungovat a je to jasná věc a musí se to stát. Je to jako s Římem. Všechno jde nejdřív nahoru a pak rovně a pak to padne. Takhle věci fungujou. (K tomu by se hodil obrázek).

6) S takovou gramatikou bych ti taky neodepsala.

7) Vykašli se na minulost a něco s tim udělej. Když budeš hodnej a milej, kamarádi přijdou. Nezlač na to.
 Sarah
13.08.2019 10:51:05
moni5 má pravdu, ty děti ten problém s přáteli zdárně vyřeší :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
13.08.2019 10:34:16
Udělej si 1-2 děti a uvidíš ten mazec jak se ti změní starosti, a to ti do toho nepřeju rozvod.
 moni5
13.08.2019 10:07:18
Frank: To ani ne, nejhorsi je to s lidma v Asi a az pak ten zbytek:D
I kdyz s Prahou je to taky hodne zly, to mas pravdu:P
 2-methyl-propan
13.08.2019 09:50:16
Tví přátelé vyrostli a dospěli. Začali žít svůj život. Ty jsi zvolil jinou cestu. A proto jsou kamarádi z dětství špatní? Proto je společnost špatná? Že ty jsi udělal špatné rozhodnutí?
Smajlík  leafroller Muž47 Kategorie
13.08.2019 09:40:55
2-methyl-propan: Tak on je taky velký rozdíl mezi Prahou a vesnicí :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
13.08.2019 09:28:54
No, já mám taky takový pocit, že mladá generace to má v hlavě nějaké domotané. Pořád jen visí na mobilech a na reálný život času nezbývá.
Ovšem jsou i výjimky. Obě naše děti mají tolik aktivit, že je ani nestíhají všechny provozovat a vše se odehrává v kolektivu vrstevníků se stejnými zájmy = sport. Takto vznikne parta podobně zaměřených lidí, která pak provozuje i ostatní aktivity, již mimo rámec sportovního klubu. Řekla bych, že žijí opravdu šťastný život, navzdory dnešní době.
A my, rodiče, to máme stejně. Tolik výletů a společných akcí, co jsme se sousedy zažili tento rok, jsem ještě nikdy nezažila. V hospodě se scházíme jen po sportu apod. a hlavně proto, abychom naplánovali další akci! Všechny nás to baví. Chce to jen být aktivní a najít si kolem sebe podobně smýšlející a otevřené lidi. A hlavně partnera. Ve dvou se pak lépe navazují sousedské vztahy. My jsme měli holt asi štěstí. Ale nešlo to hned a samo. Trvalo to řadu let od doby, co jsme se přistěhovali.
A že dříve bylo lépe??
A kdy dříve prosím jako myslíš? Kterou generaci? Tu, která žila za komunismu a nebo tu, která zažila Hitlera a masové vyvražďování lidí? Nebo tu ještě starší, která zažila mor a hlad..?
No, nemyslím si, že máme důvod si naříkat. Jen je třeba proti nešvarům dnešní doby aktivně bojovat, každý sám za sebe se skupinou přátel. Nemusí to být ti ze základky. Navazuj nové kontakty!
 Anela
13.08.2019 09:09:43
Já bych řekl,že ten "správný" kamarád si na Tebe udělá čas vždy,jak je to jen trochu možné.
To setkávání nejen v hospodách špatné nebylo. Není ale problém ten,že spousta hospod na vesnicích dávno nefunguje ? Staří lidé zemřeli a mladí si raději otevřou pivo doma.
Setkávat se dá i jinde a stále to platí.
 j35
13.08.2019 08:51:49
Jestli jim píšeš tímhle stylem, tak bych se fakt divila, kdyby odpovídali.
 Whisky G Žena27 Kategorie
13.08.2019 08:43:49
Mozna na tom neco pravdy je, ze jsou lidi trochu odcizenejsi, ale urcite to neni tak zly jak pises. Podle me cim min jsi s lidma, tim vic mas takovy pocit. A izolace kterou mas je pak jeste silnejsi diky tem pocitum. No udrzovat stary pratelstvi je dobry, ale kdyz nereagujou, tak to asi nepujde, zkus hledat aspon v praci nebo na jinych mistech, nebo bud vic s rodinou treba..
 2-methyl-propan
13.08.2019 08:31:42
Tak ony se postupem času mění životní priority. Na střední krom školy člověk neměl nic na práci, tak chodil pařit, po škole šel na VŠ, takže to tam pokračovalo nebo do práce. Začal mít své povinnosti, své problémy a na ostatní už nezbyl čas.

Podle mě se to dost změnilo taky kvůli těm sociálním sítím, kdy lidi žijí spíš virtuálně než v reálu. Často jdou někam, hlavně aby si tam pořídili fotku a dali to na FB nebo IG a čekají na lajky :)

V dnešní době je pak problém si najít nějakého parťáka třeba i jen na sport.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
13.08.2019 08:05:55
Vše se rychle mění díky internetu a televizi
 prof PhDr CSc
13.08.2019 06:58:52
Hrozně mě to štve, napíšete někomu známímu po letech a místo toho aby byl rád že jste se ozval tak vás ignorujou nevo napíšou zprávu nevtírej se! Neotravuj! :( to tak hrozně zamrzí i mí spolu vrstevníci nejsou dávno co bejvali. A na vesnicich a všude je prazdno a uplný ticho a dřív všude byly lidi dalo se s každym více vychazet seznamovat se a dalo se s nikym jít na pivo domluvit se a jít dneska každej na všechno kašle už :(. Když jsem byl malej tak i hospody byly narvaný mladými lidmo dnes prázdni vlastně všude jen dnes prazdno. Ani ženskou do života normalní chlap nemůže najít jsou vyjímky jejich malo většinou zadaný a maj děti je to všechno smutný kam to společnost dotáhla 😒
Smajlík  chcipomoc1994 Muž25 Kategorie
13.08.2019 06:51:30
Dneska jsou lidé hlavně na mobilech a sobecti. Důsledek kapitalismu a bude hůř.

Už dnes je vzácné v Praze spatřit nějakou partu třeba na pive. Dnes jsou lidé vůči sobě strašně cizí...
Smajlík  Fr0gy Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk