Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1102172, vloženo 12.07.2019 01:43:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sociální pomoc - názor
Asi budu za strašnou mrchu, ale když vidím svobodnou matku v azyláku nebo podobném zařízení, dělá se mi zle. Celý internet je plný příspěvků prosících o pomoc, kdejaká firma jim posílá dary. Proč by sakra chtěl kdokoli těmhle lidem pomáhat? Proč odměňuje naše společnost nezodpovědné chování, jako je mít děcko o které se nedokážu sám postarat?

Opravdu dáváme s radostí naše prostředky kdejaké rozhoďnožce, která neměla ani tolik rozumu, aby se sakra nenechala naprcat? Protože kdyby to byla slušná holka, přece by na výchovu byli dva a nepotřebovala by cizí peníze, ne?

O trochu schovývavější jsem v situacích, kdy se tatínek rozhodl až příliš pozdě, že děcko nechce a vzal roha z ničeho nic, nebo třeba zemřel. Případně i naopak, do takové nepříjemné situace se může dostat jak muž, tak žena. A samozřejmě jde li o domácí násilí.

Ale i tady lze následovat jednoduché pravidlo, nebuď naivní a nedělej si děcko, dokud ho nejsi schopna zajistit i sama. Dodělej si školu, získej pracovní zkušenosti, protože nikdy nevíš, kdy tahle romantická pohádka skončí a on už o tebe a tvoje děcko stát nebude.

Chápu, že vypadám jako necita, ale tohle mě prostě štve. Taky je mi jasné, že v určitých situacích se může stát, že člověk na chvíli opravdu potřebuje nějakou pomoc i když udělal vše správně a rodina třeba není k dispozici aby takovou pomoc nabídla. To je ale opravdu minimum případů,aspoň co vidím já.

Pokud máte chuť můj názor změnit, zkuste to, jsem zvědavá na pohled jiné strany. Jsem bývalá spolužačka dvou takových svobodných maminek, co si prostě udělaly děcko, vysrala se na školu a teď si vesele žijí z nemalé pomoci druhých a musím říct, jo sere mě to.

 Fujuj Žena19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.07.2019 22:57:00
No jo, hodně věcích je v rozených, hodně daných okolím a výchovou, a pak nějaká část je osobní zodpovědnost.

Je třeba známej paradox, když se někdo stane bezdomovcem, společnost to vnímá tak, že je to jeho osobní odpovědnost. Pokud se člověk stane bohatý, tak to společnost vnímá tak, že člověk měl štěstí, ani jedno ovšem není pravda. Vždy je tam nějaký vliv okolí, a nějaký vliv osobní odpovědnosti, nikdy to není 100%. Ten boháč měl třeba dobrou kombinaci svého okolí a osobní odpovědnosti, a ten bezdomovec by třeba bezdomovec vůbec nebyl, kdyby vyrůstal v lepším prostředí.

Tohle je o to složitější otázka, že nejde jenom o tu matku, že jo, ale hlavně o to dítě, že jo. Holt na dítě nepotřebuješ řidičák, ani občanku.

Ale jinak já osobně se na svobodné matky dívám přes prsty, hlavně proto, že v ČR fakt není problém si najít chlapa, ani s dítětem, jen prostě ty ženský chtěj být sami, v tom vidím průser, a mi jim na to přispíváme.
 letni-geek Muž33 Kategorie
12.07.2019 13:49:39
To máš těžké, když nás společnost programuje, že mít dítě je povinnost a kdo ho nemá, tak není normální. Tohle musíme změnit.
 leafroller Muž47 Kategorie
12.07.2019 13:12:03
S tím částečně souhlasím. Nemusí to hned souviset s promikuitou, ale i s kritickým myšlením - což znamená, že dotyčná si nepromyslela finanční směr, sociální směr, partnerský směr a ubírala se jen chabým pohledem do cíle, proto mohla dopadnou. A za své činy, přemýšlení a rozhodnutí si může každý sám, proto by se některým takovým lidem nemělo pomáhat, vyjma nějakých okolností. Ale všimla jsem si, že takovou tou hlavní příčinou jsou finance, nemáš, neumíš, nechceš - umři a neotravuj tím druhé.
 *MileynQa* Žena24 Kategorie
12.07.2019 09:42:36
Obuj si mé boty, projdi cestu, po které jsem šla - a pak mne suď.

Děláš si sice názor, ale nevíš na co. Neznáš pozadí. Díváš se jen na to, co vidět chceš.
 Hodislava Žena42 Kategorie
12.07.2019 08:37:35
Nikdo neví, co ho v životě potká. A jeden den to vypadá jako rodinná idylka a druhej den může být všechno naprosto jinak. S malým dítětem není jednoduché jít hned pracovat na plný úvazek atd. Takže i když se ta matka z toho třeba snaží vyhrabat, někdy to není úplně jednoduché a potřebuje na nějaký čas pomoc druhých.
Jasně, jsou i případy, kdy holka prostě nepřemýšlela a roztáhla nohy i s vědomím, že prostě to třeba tentokrát nevyjde. Bohužel.
Ale nikoho bych nesoudila jen dle toho, že žije v azyláku, když neznáme celý jeho příběh. Nikdy nevíme, co potká nás. A i když si říkáme, jak bychom různé situace v pohodě ustáli, finančně zvládli atd., vše může být pak úplně jinak.
 ChikaLove Žena27 Kategorie
12.07.2019 07:56:12
Aha, takže tobě se dělá zle z toho, že někdo žijící v azyláku (což je jen o kousek lepší než spaní na ulici) dostane jednou za čas nějakou blbost a je závislej na tom, aby lidi dávali, jinak se může jít klouzat.
Já bych teda v téhle situaci bejt nechtěla ani za nic.
Kdyby se děti měly rodit jen ženám schopným uživit dva krky, je nás tady pět a půl - a to říkám jako někdo, kdo by toho při nejhorším schopný byl, protože si uvědomuju, že ne každá má to štěstí na vhodnej job, kterej se dá dělat i s batoletem za zadkem.
 omfg.
12.07.2019 01:56:54
V zásadě se dá souhlasit, ale bohužel tyhle sociální věci jsou nabízeny všem bez rozdílu tak, že tam zapadají i ty, které si za to mohou kolikrát samy. Odvolává se přitom na dobro dítěte, které za své rodiče nemůže. Ptz je to budoucí daňový poplatník. Jen si upřímně myslím, že u takové mámy (nebo i rodičů) těm dětem bude daleko hůř, než kdyby to děcko skončilo v péči státu. Minimálně nedostává moc dobrý vzor. Na druhou stranu si neumím představit systém, který by tohle neřešil paušálně, ale individuálně.
 drzazrzka Žena30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk