Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1092185, vloženo 29.03.2019 08:03:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Práce, která není ve smlouvě
Dobré ráno.
Přítelkyně pracuje pro agenturu zaměstnávající převážně zahraniční dělníky jako tlumočnice a částečně jako koordinátorka. Její náplní práce je tedy zprostředokvávat komunikaci mezi mistry a dělníky, kteří se ještě nedomluví česky, částečně také plánování směn.
Od pondělí by se v jejich agentuře mělo měnit vedení a budoucí ředitelka se nechala slyšet, že i po koordinátorech bude chtít, aby o směnách pracovali na strojích spolu s dělníky. Už v současné době zahrnuje její pracovní náplň něco, co by se legislativně dalo označit za pohotovost, ač za to nedostává žádné příplatky a i na to už jsem mockrát poukazoval, ale přítelkyně to ještě skousla. Teď už je ale rozhozená i ona, ve smlouvě má jasně napsáno, že je tlumočnice, nemá tam uvedenou ani tu koordinátorku, a navíc se léčí se zády, takže bychom oba neradi, aby si někde ve fabrice u stroje odrovnala záda ještě víc.
Zajímalo by nás tedy, jaký je adekvátní postup v řešení téhle situace. Má cenu snažit se domluvit s tou ředitelkou, nebo by bylo lepší postoupit tuto záležitost např. rovnou inspektorátu práce? Z vlastní zkušenosti vím, že když se v mém bývalém zaměstnání začla plánovat podobná "opatření", všichni hrozili, jak skončí, ale nakonec zavřeli hubu a dělali, co se jim řeklo, byť to neměli ve smlouvě. Bojím se tedy, že to bude i případ této agentury a že by přítelkyně zůstala jedinou, kdo se proti tomuto chce nějakým způsobem ohradit.
Všem děkuji za rady.
 Velitel tanku Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.06.2019 02:56:03
Sice ji nemohou donutit delat neco co nema ve smlouve ale zneprijemnovat ji praci jinak, neco si najit, za co by ji vyrazili, to nejspis mohou. Byla to normalni praxe kdysi. A agentura, tam to patrně tuplem neřeší, když se toci lidi jak na kolotoči.
 neco najdou
01.04.2019 16:04:36
Každá profese má svůj soubor kvalifikací a předpokladů, které musí člověk splnit aby mohl danou profesi vykonávat (viz Národní soustava povolání, Národní soustava kvalifikací).

To co má požadovat nové je nejen nezákonné, ale i blbost. Tlumočník nemůže vykonávat práci u stroje (není-li psací) jako dělník nebo operátor výroby. Může se zdržovat poblíž a tlumočit mezi mistrem a dělníkem, ale sotva jej mistr či kdokoli zodpovědný pustí ke stroji. Jednak přítelkyně není zaškolena co by dělník, to snad nepřipustí ani inspektor BOZP.

Počkej co předloží nové vedení, ale podle mě je to blbost. Písemně by musela přítelkyně dostat novou (nebo další) smlouvu nebo dohodu jako dělnice. Pokud ji toto přikáží ústně, ohradíte se ústně.
Pokud budou blbci a dají písemně, obraťte se na IP.
 Amaliel
30.03.2019 14:36:30
Ja mam ve smlouve ‘pracovnik ve vyrobe’ a moji hlavni naplni je roznaska jidla a myti nadobi.
 Justnoone
29.03.2019 09:31:10
Já tady nic k řešení pro inspektorát nevidím. Ať se přítelkyně drží toho co má v pracovní smlouvě a cokoli na víc dělá jen pokud bude sama chtít.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
29.03.2019 08:42:17
Hlavně nadřízení nemají žádné páky, jak donutit své zaměstnance dělat to, co nemají ve smlouvě. To je čistě psychologická hra, strach, že by mohli přijít o práci. Nejsou otroci, nikdo je z neposlechnutí nezbičuje, nikdo je nikam nepřiváže. To je takový to "za dveřma stojí desítky dalších". Omyl!!!! V tomhle je vážně zákon na straně zaměstnanců. Jde jen o to, aby přítulka řekla rázně ne - a k tý mašině si prostě nestoupla. Inspektorát práce vidím spíš až ve fázi, kdy např. nedostane svůj běžný plat za svou práci či bude jinak "potrestána". Kdy prostě přijde hmatatelná reakce po odmítnutí.
 Hodislava Žena42 Kategorie
29.03.2019 08:30:43
Nevolnictví bylo zrušeno patentem císaře Josefa II., stačí ti tohle jako nápověda? Fakt nechápu proč se sebou lidi nechávají zametat jako s hadrem... asi to tak chtěj a líbí se jim to. Něco se mi nelíbí? Tak to řeknu. Nedá sa? Fajn, zkusím štěstí jinde.
 pan KloboukPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk