Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1090889, vloženo 15.03.2019 15:47:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vyhozena kvůli introvertní povaze
Je normální někoho vyhodit kvůli introvertní povaze? Byla jsem teď chvilku v nové práci v Domově seniorů a staniční z našeho oddělení řekla že mě u sebe nechce, práci prý odvádím dobře, ale hrozně málo mluvím...jsem prostě tichý člověk a jí vadí že se hned nekámoším a nesměji s kolegy jako bych je znala léta..já tohle ani neumím, potřebuju delší čas abych si zvykla v novém prostředí mezi novými lidmi, obzvlášť s chaosem v hlavě ze zvykání si na pracovní úkoly a zodpovědnosti za staré lidi..no a tak mě přeřadila na oddělení ležáků, kde je práce daleko náročnější, ale prý jsou tam i mladší holky, tak budu aspoň mezi svýma.Nakonec se smíchem dodala “A mluv tam”...připadám si jako debil..stalo se vám tohle někdy a je to vůbec normální?
 Ghhh Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.03.2019 11:11:42
Uživatelce Inge2 bych doporučila, aby si přečetla ještě jednou a pořádně autorčinu zpověď, pak by si nemusela dělat vlastní ničím nepodložené závěry a mohla by odpovídat k věci.
 K72E
16.03.2019 04:35:15
První odstavec od Inge dává smysl.
Ale chyba byla v té staniční sestře. Ta měla autorce zpovědi říct, že v téhle specifické práci po ní chce, aby se chovala nepřirozeně (tj. vedla povrchní řeči). A to "A mluv tam." rozhodně neměla dodávat se smíchem, protože není směšné mlčet, je směšné sám od sebe vést povrchní řeči. Staniční sestra by se měla probrat a uvědomit si, co je přirozené a co je nepřirozené.
 svitavska ulice
15.03.2019 23:45:04
Moc se mi to nezdá, ale jsou holt práce, kde musíš komunikovat v práci, ne-li na tom buduješ právě tu práci, ale to není tento případ. Mám to stejně jako ty, takže tě chápu.
 *MileynQa* Žena22 Kategorie
15.03.2019 23:41:23
Když děláš s lidmi na oddělení, mluvit opravdu potřebuješ. Vem si, že někde ležíš a celou dobu tě buď něco bolí, tlačí, stýská se ti po těch, kteří nejdou a čekáš tam na smrt. Jediné zpestření je tam často právě jen sestra. Když tam přijde sestra, neusměje se, sotva pozdraví, práci vykoná mlčky, a díky tomu neúsměvnému, tichému zjevu působí komisně nebo nepříjemně, dobrou náladu ti nepřidá a je ti jedno, že prostěradlo je vypnuté a noční stolek se blýská jak psí kulky.
Pak tam přijde sestra, která se usměje, poptá se, jak ses vyspala, něco ti pochválí, řekne, že tě teď umyje, převlékne ti postel, zeptá se tě, jak se ti daří nebo si všimne něčeho na nočním stolku a zeptá se třeba co čteš nebo jak se ti líbí to, co běží v televizi, řekne, co bude dnes k obědu, že dnes je venku chladno, ale už začínají kvést tulipány, hned je ten svět pro toho ležícího pacienta veselejší, i pár slov má smysl.
Oni nesmírně popovídání oceňují. Klidně ti pak řeknou i něco takového, kdy máš službu, že si do kalendáře udělají tečku, aby se na to mohli těšit a to je pak radost nejen pro ně, ale i pro tebe.
Možná ti to přijde jako povrchní řeči, ale věř mi, že jsou tady důležitější, než kde jinde a vrchní to moc dobře ví. Dává tě k těžším pacientům, kdy z nich už komunikuje a vnímá méně lidí. Ale nemysli, často i ti, kteří moc nekomunikují, vnímají víc, než si myslíš. I depresivní pacient, který nemluví, je vděčný za sestru, která komentuje, co dělá a co se děje, pomáhá mu to.
Zkus se nad tím zamyslet bez vztahovačnosti, jak se tě to dotklo, co si to dovolila a že máš právo být introvert a jestli chceš dělat s lidmi, nauč se s nimi komunikovat, není to nic, co bys nezvládla, je to jen věc cviku, i když někdo je na to přirozený talent a ty se to budeš učit a cvičit a překonávat stud. Zkoušej to a uvidíš, že to jde snáze a snáze. Přestaň řešit to, jak se cítíš, stydíš, jsi trapná atd. a mysli víc na pacienty. Povlečená a čistá postel je fajn, ale tohle je pro ně mnohem důležitější.
Vím, že máš fofr a není vždy čas, ale na pár slov během práce je čas vždy a víc si popovídat s někým občas, to se též naučíš a naučíš se i střídat ty, kterým tu pozornost věnuješ (každý den třeba 1-2 různí lidé) a kteří o to stojí a jsou toho schopni. A ještě malý trik na závěr. Vem si židli a sedni si k nim, když si s nimi povídáš. Nemusíš tam vysedávat desítky minut, ale působí to na ně tak, že je vnímáš a udělala sis na ně čas, třeba jen pár minut, abys vyslechla, jak příšerný byl oběd a nakonec zjistila, že za těmi jejich bědy je spíš stesk po dětech a příbuzných, kteří na ně kašlou.
 Inge2 Žena54 Kategorie
15.03.2019 23:25:28
Jsou profese, u kterých když nemluvíš, je to velký problém. Třeba pokud bys byla zpěvačka a neuměla bys před lidmi zpívat, je to problém.

Ale to hned neznamená, že tě musela takhle ponížit. To je druhý extrém. Jinak já jsem na tom povahově podobně a nevím zrovna, jestli bych takovou práci zvládal. Ale on se sebevíc uzavřený člověk časem "rozkecá", bohužel čas je dnes velmi drahý.
 Zatracená Existence Muž21 Kategorie
15.03.2019 18:51:49
Je opravdu spatny nekoho hned takhle zavrhnout, ale v praci travime 3/4 zivota a pokud neumis komunikovat, uvedom si, ze pro normalni lidi je prace s tebou na palici! Sama nejsem zadny extrovert, ale musela jsem se naucit v tom chodit, jinak se mnou vsude neskutecne zametali..Budiz to pro tebe zkusenost. Ale delat tady ze sebe chudaka, jak jsou na tebe zli, kdyz nekomunikujes je fakt mimo. Delas ve sluzbach, kde se komunikovat musi, i s kolegy! 2 roky jsem sedela v kanclu s holkou co mi rekla jenom ahoj rano a ahoj, kdyz sla domu a jestli te zajima pohled z te druhe strany: byl to totalni ocistec, mnohem horsi nez byt s uzvanenou pipinou (coz jsem taky zazila, ale te stacilo rict nemluv a bylo po problemu)...A to ja fakt nepotrebuju prokecat pulku pracovni doby, ale obcas par slov prohodit je fajn...Tak si uvedom, ze pokud chces pracovat s lidma, musis se trochu snazit a uvolnit se, chapu ze to nejde ze dne na den, ale ono se casem oslehas.....
 Ennn
15.03.2019 18:30:54
Není to určitě k tobě spravedlivé. Mám podobné problémy jako ty a už se z toho moc nestresuju, nesmíš se měnit na základě nějaké netolerance ostatních. Pokud už se budeš chtít naučit být víc komunikativní, musí to vycházet z tebe :) Tvoje nadřízená by ti měla dát prostor začlenit se.
Smajlík  Cleontaine
15.03.2019 17:55:28
Introverze sama o sobě není problém, má i své výhody jako dobrou analýzu situace, vyhýbání se unáhlených rozhodnutí, apod... Většina vědců jsou introverti a bez nich by byla společnost na úrovni středověku.
Nicméně důchodci potřebují, aby k nim někdo mluvil. Tadle práce by pro tebe nebyla vhodná, introverty komunikace s lidmi obecně vyčerpává.
Najdi si nějakou práci, kde budeš moci mít samostatnou práci. Jen tak plně využiješ svůj potencionál.
Šéfová je samozřejmě hloupá, neměla ti říkat, aby jsi tam mluvila. To je pro tebe nereálné. Nicméně ona se asi s introverty jako zaměstanci moc nestýká, takže neví.
 PetrZPrahy
15.03.2019 16:32:58
Já jsem taky introvert, moc toho nenamluvím. Ale u některých činností to nevadí. Pojď se mazlit, u toho nemusíme mluvit. phainomen@seznam.cz
Smajlík  phainomen
15.03.2019 16:25:28
No pokud nejsi schopná komunikovat s těmi důchodci tak to problém být může, oni jsou kolikrát sami a potřebují společnost pokud je to ale jen skrz personál pak je tvoje nadřízená kráva! Ale nejsi v tom sama, já taky nejsem člověk kterej se hned všem se vším svěří, aby o mě každej vše věděl, odvyprávím s kým chodím, všem nastrkám svůj fb a budu jim vyprávět kde co. Za 1. jsem introvert a za 2. ono je to kolikrát lepší, nikdo pak proti tobě nemůže nic použít, ať se to týká pomluv, drbů nebo i případného vyhození z práce když někomu lidsky nevyhovuješ :) Já přijdu do práce, pozdravím, když se někdo na něco zeptá tak normálně odpovím to jo a rozloučím se, samotnou mě nezajímají životy ostatních kolegů (to je taky asi pěkně sere) a tak to beru i z druhé strany, je nemusím zajímat já. Jenže ukaž mi místo kde lidi nejsou znuděný svým životem a potřebují o ostatních vše vědět a řešit je
 xonok777
15.03.2019 16:13:20
tobě jinak přijde normální dělat ve službách, když jsi introvert? dělej něco jinýho, kde se s nikým bavit nemusíš.
Smajlík  klobásník
15.03.2019 16:10:57
Není to normální. Za nekomunikaci s klientama to pochopím, ale že hned neklevetíš s kolegy... Bohužel ve zkušebce s tím nic neuděláš. Na druhou stranu víš, že nadřízená byla kráva a nemusíš ji trpět dlouhodbě.
 Finreir Muž35 Kategorie
15.03.2019 16:10:46
Tak tohle je na hraně zákona, navíc jestli ti to opravdu řekla, tak je ta tvoje bývalá nadřízená pí*a. Lepší slovo fakt neznám.
Najdi si práci, kde budeš v klidu a uč se s lidmi, ale raději mimo práci. Zatím, časem to vypracuješ a můžeš se stát i skvělou řečnicí jako já. Taky jsem býval tichý:))
 Právník z fakulty
15.03.2019 16:09:32
Co dodat... debil určitě nejsi, zato ta staniční bude milka nedojená...
 nikdo důležitej
15.03.2019 16:08:30
Uzavřenost při práci mezi starými lidmi může být problém.
 Tync Dunchaw Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


SMOKIE – prosinec 2018 – největší hity se symfonickým orchestrem – 6 měst Česka.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk