Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1090856, vloženo 15.03.2019 07:35:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ignoranti
Dneska jsem šel na zastávku busu a cítím ve vzduchu vůni kouře z ohně. Rád si dělám procházky po okrajových částech Prahy mezi rodinnými domky a na podzim a na jaře nasávám tuhle pro mě vůni :)

Tentokrát to ale byl kouř z plastového koše na zastávce. Lidi na to koukali jako stádo krav nebo byli otočeni zády a dělali že nic. Věděl jsem, že nemám sebou vodu, abych to uhasil, tak mě napadlo, že bych to třeba něčím udusal, ale už v koši šlehaly plamínky, tak jsem si nechtěl zničit bundu. Zavolal jsem teda na 150, jestli už náhodou někdo nevolal. Samozřejmě že ne.

Proč to říkám? Bylo tam cca. 20 lidí a nikdo nic neudělal. Jo, mohli si myslet, že už někdo ty hasiče zavolal, ale tak zvednu telefon a pro jistotu tam zavolám, jako já, ne?

Podle mě tohle ignoranství a svým způsobem i sobectví (co se přímo netýká mě, to mě nepálí), se prolíná i do dnešních mezilidských vztahů. Lidi myslí jen na sebe, málokdo se druhému ozve jen tak, že by se ho zeptal, jak se má atd. Negeneralizuju, ale schválně, kdy se vám někdo naposled ozval, když nic nepotřeboval a jen ho zajímalo, jak se máte?
 Frank Drebin Muž39 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.03.2019 15:25:36
Přesně tohle mě se.re - všichni čumí a nebo dělají že se jich to netýká a i kdyby tam někoho vraždili tak neudělají nic.

Mě se lidé ozývají jen tak že chtějí pokecat nebo jak se mám.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
15.03.2019 23:14:47
Stádní chování. Aneb Jak se říká - nehas, co tě nepálí :-) Lidé pokud jsou ve skupině, tak si myslejí, že zodpovědnost má někdo jiný, když je tam tolik lidí. Málokdo si ale uvědomí, že zodpovědnost má každý z nich - je to jen psychologický efekt, že se lidé zbavují odpovědnosti. Ale kdyby tam byli sólo, možná by se už chovali trochu jinak - ale možná také ne.

Jsi dobrej, Franku. Jen tak dál a ostatní, kteří tam byli, snad pochopí a že to příště bude lepší. Dnes se člověk může spolehnout pomalu už jen a pouze sám na sebe.
Smajlík  Zatracená Existence Muž21 Kategorie
15.03.2019 17:06:27
Ono to je spíš sociofobie. Když by prošel v lese jeden člověk kolem člověka, kterému se udělá špatně, tak mu pomůže. Ale když stojí někde na zastávce 10 lidí, tak nikdo se nechce stát tím středem pozornosti a čeká, že to nakonec udělá někdo jiný. Jenomže na to čeká každý z nich. Pak nakonec všichni stojí a dělají, že si ničeho nevšimli a stále čekají na to, že to napadne někoho jiného. Potom člověka napadne, že by to měl udělat on, ale řekne si - to bude vypadat dost divně, že jsem nic nedělal 30 sekund a najednou se tak opožděně odhodlám. A tak všichni budou stát dál, jakože se nic neděje a člověk zemře.
 Fjckgjf Muž21 Kategorie
15.03.2019 15:54:28
Jsem ignorant, já bych to tam nechala vyhořet
 *MileynQa* Žena22 Kategorie
15.03.2019 15:44:54
Tak jasny, ale kdyz jsou kolem jen dva lidi treba nebo je u neceho clovek sam, tak spis neco udela, spis citi tu zodpovednost, nez kdyz je v anonymite ve skupine lidi.. to si rekne, ze nekdo neco udela a neresi to, to myslim tak ma plno lidi a v malym meste je vetsi pravdepodovnost, ze u neceho clovek bude sam.. a Pardubice vylozene maly teda nejsou..
 2-methyl-propan
15.03.2019 15:11:49
Kvítek na louce: Tak určitě, 90 tisíc, to je skoro vesnice, že ? Nebo co bylo smyslem zprávy ?
Smajlík  Píč čaje Muž31 Kategorie
15.03.2019 14:54:51
V Pardubicích (cca 90.000 obyvatel) se na nádraží během rušného dne udusil pán. Zakuckal se a začal se dusit. Chodil mezi lidmi a bylo očividné, že se něco děje, ale nikdo nic... a on se nakonec skutečně udusil. Bylo to i ve zprávách.

... To nebude velkým městem.
 Kvítek na louce Žena30 Kategorie
15.03.2019 12:59:13
Něco na tom bude. Když jsem třeba i jen týden u ségry na vesnici a vracím se zpátky domů do Prahy, tak si připadám, jako bych přiletěl z jiný planety. Ty mezilidské vztahy jsou tu šílené. Ale Prahu jako město miluju.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
15.03.2019 12:53:52
Taky myslim, ze to muze byt i tim velkym mestem, proto je nemusim, i kdyz jsem taky ignorant:)
 2-methyl-propan
15.03.2019 12:35:50
Rádce do duše: Já to taky občas udělám, ale pak mi taky dojde chuť to dělat, když je to jen jednostranná záležitost ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
15.03.2019 10:10:49
jestli je to tím, že žiješ v velkém městě? nevím. Mohu porovnat jen s místem, kde žiju já. A napadá mně několik historek, několik případů, kdy bych mohla prokázat, že tady lidi opravdu nevšímavostí netrpí. A rozhodně tím nemyslím klasické drbatění.
 Hodislava Žena40 Kategorie
15.03.2019 09:59:14
ehm... nevím, ale já to dneska udělám. (to zavolání někomu jen tak )
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
15.03.2019 09:07:38
Lidi otupěli a zvykli si, že je lepší se starat o sebe než o druhé. Před 20 lety by bylo naprosto nemyslitelné, aby si parchant ze základky regulérně zapálil na autobusáku. Ta smršť od dospělých, co by se na něj snesla, by mu stačila do konce života a ještě by měl tahačky s policajty. Dneska? Každý čumí do země, nikdo se neodváží říct slovo, protože co kdyby náhodou rodiče toho blbečka byli ještě větší blbečci a nakonec mě obvinili, že jsem napadl jejich dítě, ne?
Na ulici upadne člověk a po 10 minutách se někdo konečně slituje a zeptá se, co se mu stalo nebo volá záchranku. Ten člověk mezitím samozřejmě buď umře, protože mu nikdo nepomohl anebo je jeho stav vážnější, než kdyby se lidi zajímali.
Tohle je jen další příklad naprosté apatie dnešního světa. Ale je to jasné, vychází to ze zkušeností. Člověk upadlý na chodníku může být zdrogovaný, mít nějakou ošklivou přenosnou nemoc apod. Pokud dnes někomu pomůžete, vůbec to neznamená, že vám ten člověk poděkuje. Takových feministek a podobného zvěrstva dneska je, že se jeden bojí cokoliv udělat.

Je to k zblití.
Smajlík  Marian Labrador
15.03.2019 07:59:00
Ptají se mě na to dost často a většinou mi to přijde otravné. Jsou to buď lidé, se kterými nehodlám své pocity sdílet nebo lidé, které to ani nezajímá, ale pokoušejí se vyvolat opačný dojem, takže mě to namíchne ještě víc. Nemyslím si, že pokud se nezajímám o něčí stav, tak že to ze mě dělá horšího člověka. Jsem vždy ochoten každému pomoci, ať už jen jako psychická opora, tak i jako pomocná ruka.

Když vím nebo vidím, že se někdo s něčím trápí nebo že něco není tak, jak by mělo být, tak samozřejmě to je jiná situace. Ale tohle bezduché tlachání, dotazy na život ? K čemu ? Někdo to tak třeba má rád, já osobně to nenávidím. Co se týče toho plastového koše, na zastávce, já osobně bych z toho drama s hasiči nedělal, ale samozřejmě dobře, že ses o to nějak postaral, ač to třeba nebylo zase tak "horké". Ale to nemohu posoudit.
Smajlík  Píč čaje Muž31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


SMOKIE – prosinec 2018 – největší hity se symfonickým orchestrem – 6 měst Česka.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk