Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1090853, vloženo 15.03.2019 01:50:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zamyšlení na dobrou noc...
Dnes jsem se zamyslel. Pokud tím nejhlavnějším důvodem toho, proč cítím tak často pocit viny je důsledek mého věku, tedy konkrétněji: evoluční psychologický vliv toho, že drtivá většina chlapců v mém věku hrála zpravidla v naprosto každé společenské hiearchii od počátku lidstva úlohu studentů, učedníků a zelenáčů, tedy entit, pro které je stavět se proti vyšším a zkušenějším autoritám sílou svého slova a nově nabytého myšlení až příliž nelogické a z hlediska budoucnosti a úspěšné reprodukce až příliž riskantní, protože pro mladé muže bylo evolučně efektivnější se podřídit vyššímu řádu za šanci na to, aby se do budoucna posunuli na společenském žebříčku stanoveném systémem ve kterém žijí, a tím zaujali příjemnou pozici pro páření se. A vina je onen program, který, stejně jako chtíč, do mladých mužů i mě vložila příroda, a který je zodpovědný za tuto emoční perspektivu. Program, který pokud funguje jak má, spustí se pokaždé, když mladí muži čelí vlastní kritice svých pokusů nabít formy své ideální představy toho, jak se má perfektní muž chovat v právě odehrané sociální situaci, a jak je v porovnání s touto formou skutečnost vádní a patetická. A nyní tedy rozumím tomu, že to kým jsem je daleko spíš osud než má svobodná volba, a že jsem byl dosud otrokem ničeho jiného než sama sebe, principu, mého mozku, kde je tento program nainstalován bez mého kognitivního svolení, a maskuje se jako já, jako součást mě samotného, a tím se stává mojí podstatou a motorem, který mne skrz dětsví tvaroval a činil tím, čím jsem nyní, a tím zároveň ztrácím veškerou zásluhu za to, kým teď jsem.
 Auto99 Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.03.2019 13:36:20
Vágní ano... xD

Určitě to co jsem v posledních komentářích napsal zní příliž abstraktně a někomu to může přijít až šílený. Ale když se nad tím zamyslím... Podstata mužského štěstí v mém věku leží v sebezdokonalování a osobním růstu, krmění ega, jelikož to je to co zvyšuje naší šanci na reprodukci, tedy lidé co se zdokonalují nejsou ničím než otroky svého evolučního imperativu
 Auto99
16.03.2019 08:25:30
sam harris , svobodná vůle
 alkaidaterror Muž30 Kategorie
15.03.2019 23:10:14
Vádní? To je docela vágní. Ale nabít formu(y) - to spíše nabýt formu. Musel jsem si trochu zacenzorovat.

Všechny odpovědi na své otázky nenajdeš jen ve zjednodušených takzvaně evolučních teoriích, i když na některé primitivní principy můžeš najít klíč. Myslím si, že pokud máš o sobě mínění, že tu máš jinou úlohu, než dělat zelenáče a čekat na svou příležitost, tak je to nejlepší cesta k sebezdokonalování. Ale dle posledních řádků spíše čtu jakousi sebeomluvu, že za nic nemůžeš a že jsi k tomu naprogramován, k tomu kým teď jsi.
Ale zakazuje ti snad někdo se přeprogramovat? Každý program je přeprogramovatelný, jen je třeba obrovské vůle, zkušeností a někdy i času.

Nevím, proč bys měl nabýt nějakých předpřipravených představ, které ti nainstalovali druzí. Zkus se trochu osamostatnit, předpoklady na to máš - už jen tím, co píšeš, máš tendenci se na to dívat trochu s nadhledem. Tak ho použij ještě více a úspěch bude zaručen. Člověk je hlavně individuum, nemusí hned pískat tak, jak si ostatní přejí - buď člověkem, ne robotem.
Smajlík  Zatracená Existence Muž21 Kategorie
15.03.2019 10:25:06
Myslis, ze to kym jsi, by melo s jakymkoliv jinym vedomim stejny vysledek? To mi prijde statisticky dost nerealny. Uz jenom fakt kdyz vezmes 2 dvojcata. Stejna geneticka, dispozice, stejne vychozi podminky, skola, rodina, nejblizsi spolecnost atd. Presto to ve finale budou 2 naprosto odlisni lide. To kym jsi je imperativem tve zkusenosti. Ale rozhodnuti, ktere tvori zkusenost, muze byt pokazde jine i kdyz mas stejne telo a stejny predchozi pribeh. Takze kdo nebo co ovlada tvoje rozhodnuti? Jenom predchozi zkusenost? Proc tedy nekteri lide opakuji dokola stejne chyby? Genetika? K cemu jinemu by tedy vedomi bylo, kdyz by vsechno bylo dane? Bylo by pouhy pozorovatel? Proc?
 Blankytnemodry
15.03.2019 02:55:52
Život všeho včetně lidí je konstantní transakce absolutní svobody za naplňování biologického a tedy i evolučního imperativ. Transakce která nejde zrušit.
 Auto99
15.03.2019 02:32:54
Libik:
Síla v rukou osudu je cenou za to, že jsme mohli vzniknout v nekompromisní realitě a podmínkách, které vyžadovali schopnost změny pro existenci.
 Auto99
15.03.2019 02:25:21
To zbytečně zesložiťuješ.

Ano, je tu určitý systém a ten ti brání dělat vyloženě píčoviny.

V rámci systému máš spoustu možností to někam dotáhnout nebo to taky posrat, takže zásluhu na tom, kam směřuješ, máš pořád velkou.
 libik Muž27 Kategorie
15.03.2019 02:14:39
A to je unikátní důkaz toho, že ne jenom něco ale naprosto vše řídí osud
 Auto99
15.03.2019 02:11:04
Zrzavá Bestie:
Já jsem manifestací evoluce bez šance nabít jinou formu či imperativ z toho důvodu, že je to tak vzdálené mému principu
 Auto99
15.03.2019 01:51:44
Na noc je to teda moc složité..
Smajlík  Zrzavá Bestie Žena66 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


SMOKIE – prosinec 2018 – největší hity se symfonickým orchestrem – 6 měst Česka.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk