Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1084800, vloženo 15.01.2019 17:13:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Práce - podmínky
Zdravím,

jsem sama a o tomhle se nemám s kým pobavit a poradit se. Ve stručnosti. Ve smlouvě u zaměstnavatele mám napsánu co nejmenší oficiální mzdu, dejme tomu 14 000,-Kč. Zbytek mi dává na ruku (2 000,-). To prý aby státu odváděl co nejmenší soc. a zdrav. Což pro mě tedy znamená, že budu mít nižší důchod. Jak se na to díváte, máte to tak někdo stejně, řešíte to?
Nechce to mít jinak, že by se mu to pak už nevyplatilo.

Další věc. Co by se stalo, kdyby posílal vše na účet? Mohl by z toho být problém?

A další věc, práce, kterou dělám je zákaznický servis - e-mail, fb + grafické zpracovávání objednávek (návrhy, komunikace v aj, nj,..), která by, co jsem se tak koukala, mohla být ohodnocena daleko lépe než 16 000,-Kč čistého. Zároveň ale rozhodně nejsem na nějaké pokročilé grafické úrovni. Nebo jaké máte zkušenosti?

Firma dle všeho vydělává, bude se rozšiřovat.

Teď v pátek budeme mít rozhovor o těchto podmínkách. Budu pracovat z domů (další důvod pro mě, proč zůstat). Má to také vliv na platové ohodnocení? Jinak co se týče benefitů, vůbec žádné. Chtěla bych dát dohromady pár argumentů, ale jsem v tomhle děsná, hrozně neprůbojná, neumím o takových věcech mluvit a prosadit se.

Práce jako taková mě baví, jsem dost introvertní a tohle mi vyhovuje a je i štěstí, že jsem na takovou narazila, takže o ní určitě nechci přijít. Jenže začínám mít tak trochu pocit, že neznám vlastní cenu, nebo spíš, že jsem nedoceněná. Jenže já nemám srovnání.

Snad to nebylo moc zmatené. moonflower27 Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.01.2019 23:53:41
Všem moc děkuju za reakce..
 moonflower27
16.01.2019 09:53:47
Dnes berou každého kdo má do pr...e díru. A odoborná práce má samozřejmě lepší ohodnocení. Nenapsala jsi kde bydlíš ale rozhodně bys mohla vydělávat daleko víc. Radím ti najít si co nejdřív něco jiného a při tom vyjednávání o podmínkách se v tom utvrdíš.
Sama vidíš že asi vydělává docela slušně ale bude kecat že nemá prachy aby ti mohl platit oficiální mzdu. Navíc k práci nejsou žádné dalěí výhody krom toho co vyděláváš. Pryč od takového šmejda. Jediným plusem je že ti platí co slíbil. Nejsi pro něj nic víc než nástroj na vydělávání peněz.
Smajlík  LADI Muž41 Kategorie
16.01.2019 01:29:14
Ve 27i letech považuji člověka za dospělého.
Co je u vás v cz normál, tp jinde na světě tedy normál není.
Jak ti mám radit?

Bohužel spousta lidí u vás pracuje za mzdu a k ní dodatek třeba v cash. Jistě neplatí se z too daně, pojištění je nižší a důchod bude také nižší. Holt kdo to podepíše.....
 Monopost32 Muž73 Kategorie
15.01.2019 22:29:29
Aktivní komunikace aj + nj, v Praze bys za to dostala klidně 30tis. čistýho. Odpověd: na tvém místě bych odešla ze současné práce a našla si lépe placenou, kde bych si dojednala práci z domova.
 Mandarinka242
15.01.2019 18:02:22
A hrubého máš kolik, 14 je v čistém? Pohlídej si, abys nebyla na dohodu, to by za tebe zaměstnavatel neodváděl sociální a zdravotní, což je samozřejmě spojeno se spoustou problémů nejen do důchodu, ale i mateřská apod. To samé, když ti dává bokem něco na černo, pochybuji, že bude souhlasit, aby ti vše posílal, byl by blázen, na to by finančák mohl přijít, podmínky nic moc, ale taky záleží na tvé kvalifikaci a náplni práce...
Smajlík  Michi
15.01.2019 17:39:26
Aha napsala jsi co budeš dělat. Promiň, ale v dnešní době, pokud umíš komunikovat aj + nj po telefonu, 16 tisíc je celkem srandovní plat.
Proč se nezeptáš v nějaké firmě která pracuje např. V Kovo pro zahraničí? Pořád je třeba řešit zakázky atp. Pokud umíš skvěle jazyky, nabídnou ti dvakrát víc.
Smajlík  Elpasso Muž32 Kategorie
15.01.2019 17:33:30
Nenapsala si, co děláš atp. Naštěstí jsem se dočetl, že alespoň z domu. Když už za tak nuzný peníz. Dnes to tak dělá spousta podnikatelů. Na důchod se můžeš z vysoká, protože mít žádný nebudeš. Tak jako tak na to momentalní výše tvé mzdy vliv mít nebude, pokud neplanunes jít za pár let do duchodu.

Jediný problém může nastat, pokud ti ty peníze bokem nedá. Nebudeš si je mít jak vymoci. Hraje v tom roli plno dalších faktorů. Jestli na dobu neurčitou atp. Jestli to není jen dohoda o prac. činnosti? Těžko říct. Ale 2 litry dnes noc není. Třeba to bere jako svou berlí ku, kdyby nebyl s prací spokojen.
Každopádně je to social, kdyby šlo o 10 tisíc bokem, beru. Ale 2? To je na daních pár stovek.
Smajlík  Elpasso Muž32 Kategorie
15.01.2019 17:27:24
Podle toho jak to popisuješ, tak asi nepracuješ v okrese, kde by byl nedostatek zaměstnanců a proto je za takovou práci stanovena nižší mzda. Sice se firma má rozšiřovat, což by mě štvalo, že mi nezvýší mzdu. Jenže na druhou stranu ti vychází vstříc s tou prací z domu, takže kdyby jsi chtěla něco vyjednávat, musela bys být hodně opatrná. Taky by asi bylo lepší, kdybys třeba měla nějaký kurz s tou grafikou, to by sis pak mohla víc diktovat, nebo odejít ke konkurenci.
Ty by sis totiž musela už najít jinou práci, kde by ti slíbili vyšší mzdu a odměny atd. a pak bys s tím mohla argumentovat svému zaměstnavateli, že chceš odejít, že je to pro tebe nevýhodné a on by na to nějak regoval. Pokud jsi spolehlivý zaměstnanec a podáváš stabilní výkon, asi by o tebe přijít nechtěl.
 slunecnicenoc
15.01.2019 17:24:15
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
 Liberecak Muž24 Kategorie
15.01.2019 17:21:53
Myslím, že argumentovat se ti bude těžko. Zvlášť u takového - promiň mi ten výraz - zloděje. Osobně bych asi hrál na notu legálnosti, protože to, jak tě vyplácí, určitě legální není a dnes je doba, kdy je zaměstnanců málo a zaměstnavatelé si jich musí vážit. Z druhé strany je zde pro tebe mnoho benefitů, kterých se nechceš vzdát. Závěr: myslím, že si více peněz nevymůžeš, pokud nepohrozíš odchodem. Z druhé strany tě mohou pustit a ty budeš hledat jinou práci. Já bych byl pro to druhé, ale nejsem ty.
 leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč