Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1084799, vloženo 15.01.2019 16:55:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Microsoft
Včera jsem shlédl hysterickou reportáž v TV (tuším, že to byl pořad "Reportéři"), jak nám sem ti oškliví Číňani nasadili všude technologii Huawei a my teď jsme úplně v řiti protože nás odposlouchávají. A co takový Microsoft? Není to obdobné nebezpečí v softwarové podobě? Proč je Huawei taková hrozba a Microsoft je v naprosté pohodě? Žeby propaganda?
 nemo33 Muž49 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.01.2019 09:26:42
Semizar: To je ten pravý důvod. "Se Sovětským Svazem na věčné časy" jsme změnili na "S USA na věčné časy". Nezměnilo se nic, jen prdel, do které lezeme.

Monopost32: Ty ani nevíš, kolik stojí v USA Big Mac (viz zpověď o ceně hamburgerů) tak nedělej chytrýho.
 nemo33 Muž49 Kategorie
16.01.2019 01:42:54
Je ti skoro 50 a vůbec ničemu nerozumíš.

Microsoft mně neděsí ale GOOGLE jistě ano. Nkdo z vás ani netuší že Firefox je dnes Google. Jejich update aktualizace je horší než si umíte jen představit. A Google o vás ví naprosto všechno.

HuaWei, opravdu svinstvo je. Tady nejde o politiku ale opravdu o ohrožení bezpečnsti státu a každého z vás. Upozornili na to Američani a nikdo vás nenutil je poslouchat. Tak jako Američani nikoho v Čechách nenutili dívat se na staré americké seriály které vám skoro zadarmo nakoupily vaše TV stanice.

Jinak mně ovšem tato zpověď dokonale pobavila. O slídění něco vím. NSA FBI CIA DEA Firearms and Tobacco a další. Vím po čem jdou. A jak moc je zajímají vaše Emaily vašim milenkám a pod. Taky vím co je šílenství a co se vypravuje o sledování vaší osobní kamerou na vašem PC. O tom čeho jsou schopní a co prostě NEJDE když se HDD netočí a nebo SSD nedostává energii. Dokonce jsem četl že CD nebo DVD se cestou poštou po Americe někde načetl a upravil data... a jiné nesmysly.
Oni vědí co stojí za sledování a co tedy rozhodně ne a je ztrátou času.

A pkud někomu vadí že aerolinky zjistily že můžete jíst i vepřové, že jste nikdy nebral výcvik v Pakistánu a spol, a nevyhrožoval bombou, tak OK jste "sledováni" víc než Putinovou rozvědkou jež má své firmy i v západních Čechách a v Praze. A to vám zjevně nevadí.
 Monopost32 Muž73 Kategorie
15.01.2019 22:02:56
Američnani zjistili, že Číňani jim technologicky nejen šlapou na paty, ale občas je předběhli a tlačí se kam můžou. Tak dlouho k nim cpali výrobu a vydělávali na levné práci, až je to naučili a teď se diví :-)
Bezpečnost v tom bude taky, potíž je v tom, že slídí všichni. Na USA/GB to prasklo ve velkým, ale protože jsou pro nás ti hodní, tak se to zametlo pod koberec. Dokud data tekly "správným" směrem tak OK? Kdežto případy z čínské montovny se rozmazávají jak to jde. Huawei je jediný výrbce co má fukční řešení pro 5G sítě a pokud někomu slouží tak asi sotva dělá backdoory třípísmenkovým US agenturám.
A vůbec nejhorší je, co předvedly naše úřady, stačilo naznačit a už to lítalo. Před pár lety se tady tancovalo podle not z Ruska, dnes lezeme kam slunce nesvítí USA, pěkně odezdi ke zdi, spátky ni krok, nemylset a hlavně žádnou kritiku.
 Semizar Muž49 Kategorie
15.01.2019 21:59:09
Beer01: tady opravdu nejde o nejake hloupe mobilni telefony. Bavime se hlavne o prvcich paterni infrastruktury jako jsou routery, switche apod.

Vyber aktivnich prvku je vazna vec, protoze pres ne jde veskery provoz organizace. Obecne jsou tyhle a podobna zarizeni uzavrene technologie, kde najit nejakou bezpecnostni diru kdyz nejsi vendor (vyrobce) je velice slozite a proto je potreba mit v takoveho dodavatele plnou duveru. A cinske firmy jiz nekolikrat ukazali ze jim spehovani neni cizi (viz napriklad kauza firmy Supermicro). Nakupem zarizeni od urciteho vendora vznika take zavislost na jeho sluzbach, updatech, reseni problemu apod. Znovu opakuji: na nejake mobilni telefony sere pes ale tady se bavime hlavne o kritickych prvcich infrastruktury.
 Psoug
15.01.2019 21:16:18
Jo zaseto pekner fouka od ty potrhly Ameriky. Víme od kus vítr fíci...
Smajlík  Neovcan
15.01.2019 20:50:30
Hry spojené s bezpečností telefonních a podobných datových přenosů nemají žádný smysl. Prakticky stejně dlouho jako existuje mobilní telefon je řešena i technika odposlechu. Prakticky kdokoliv, kdo má dost peněz, si může lepší nebo horší zařízení pořídit. Jediný problém je SW, který je už dnes docela chráněný. Ale všechno se dá. USA zcela veřejně potvrdili, opakovaně, že jsou schopné odposlouchávat telefonní hovory kdekoliv na světě. Reálně to řeší právě ten SW, podle klíčových slov, prostě zadáš slovo a pokud se v rozhovoru použije, provede se automaticky záznam daného hovoru. Teprve tyhle zaznamenané hovory se dál analyzují, nejprve strojem, zajímavé pak i lidským způsobem. Amíci mají oddělení s několika tisíci zaměstnanci, a to je jen počet, který je oficiální. Podobné systémy má prakticky každá tajná služba, tu naši nevyjímaje. Výrobcem jsou Izraelci. Číňané jsou stejně jako Rusko velmi dobře vybavení. A je v zásadě úplně jedno, jaká technologie je použita. Celé je to velká kachna.
Smajlík  Beer01 Muž93 Kategorie
15.01.2019 20:01:09
Mám-li být upřímný, tak si myslím, že zjistit jakékoliv přísně tajné informace u nás není vůbec žádný problém. Spíš si myslím, že o naše "supertajné informace" nikdo ani nestojí. Takže mi ani tak nešlo o to upozornit na nebezpečí hrozící od Microsoftu, jako na zbytečný humbuk kolem Huawei. Podle mě nejde o nebezpečí úniku informací, ale spíš o to, udělat kšeft renomované firmě. Takže teď státní správa vyhází zařízení Huawei za miliony, aby mohla koupit jiné zařízení, které se rovněž vyrábí v Číně, za miliardy. Ale ten, kdo ten humbuk vyvolal si namastí kapsu "a o to by nám mělo jít především".
 nemo33 Muž49 Kategorie
15.01.2019 18:51:01
Teoreticky se může stát nepřítelem každý... ale v každodenním životě většina špiclování slouží spíš firmám jako je třeba Google k tomu, aby nám nabízely reklamy alespoň do jisté míry takové, které by nás mohly zajímat. Jiné je to třeba u armády, policie, politiků nebo třeba ve vývoji zbraní a technologických inovací - tam už se může jednat o špionáž v pravém slova smyslu - ale tam si to dovedou ohlídat a je otázkou, jestli používají třeba produkty Microsoftu.
Na úrovni hardwaru se hlídá hůř, proto by případná špionáž na této úrovni mohla být mnohem nebezpečnější. O tajné informace má zájem každá vláda, v tom ta čínská není nic zvláštního - ale přece jen jsou nám USA o něco bližší než Čína.
 Internetman Muž38 Kategorie
15.01.2019 18:14:49
Z ciste technologickeho pohledu: Microsoft nedela aktivni prvky na kterych by stala klicova it imfrastruktura, Huawei ano, takze tenhle vykrik je trochu mimo misu :).
 Psoug
15.01.2019 18:09:21
A) propaganda?
B) slideni přes hw=větší průšvih?
C) Radši slideni amiky než Číňany?
 #tekíla# Žena30 Kategorie
15.01.2019 17:38:16
Windows snad mají nějaká zadní dvířka pro informační služby USA?
Smajlík  Přečti si EULA
15.01.2019 17:01:29
To je přesný. Od 11. září nás monitorují snad všechny "západní" tajné služby a dokonce o nás shromažďují informace. Takže co jako má dělat ten Huawei, že nám to najednou tak vadí?
 leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč