Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1035939, vloženo 05.01.2018 09:20:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Měl bych se jako začátečník na piano...
Doteď jsem se učil pouze z tabulatur hrát na kytaru, notám jsem se doteď vyhýbal, ale u piána už tu možnost nemám, a navíc ta radost z hraní bez toho listu not nad klávesami je poloviční :D Tak si říkám jestli bych se měl učit hned hrát nejjednodušší skladby z not nebo začít hraní se svými srdcovkami a prstoklady okoukat a nacvičit z video lekcí nebo je hrát přes MIDI "výukové programy" (Synthesia) které přímo ukazují klávesy a celkově hodnotí hraní?
 whiteplayer3d Muž19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.01.2018 15:30:36
Moc vám všem děkuji za odpovědi :)

Svatý kazatel: To že jsem na to starý je nesmysl, to mi říkali už když jsem začal hrát na kytaru, a teď na ni hraji s foukací harmonikou, nakonec jsem zjistil že je to jen o zapálení, pravidelném tréninku a vztahu k hrané hudbě, dokud člověk neztratí touhu, tak je to jen otázka času :)

Na mobilu si kdykoliv mám čas čtu dokumenty volně dostupné hudební teorie různých škol a teď jsem začal s programy na čtení not, snad mi to pomůže.

Zpěvníky Já písnička mám doma naštěstí všechny, byla to první věc co jsem si po pouzdru koupil ke kytaře, zkusím to s nimi, je pravda že jsem se zpočátku jako samouk vyhýbal na kytaře klasickým jednoduchým, taborovým akordovkám, protože jsem hledal něco co nehraje každý a chtěl jsem alespoň něčím překvapit mezi veterány, tak jsem se učil španělskou nebo středověkou hudbu takže jsem se hned naučil hrát z tabulatur, ale pak jsem si uvědomil že se tím připravím o základy jako je třeba rytmus a když někdo ví že hrajete tak si chce s vámi něco zazpívat, tak jsem se k nim stejně vracel :D
 whiteplayer3d Muž19 Kategorie
05.01.2018 13:04:58
Když to budeš nějak obcházet, třeba bez not, hala bála prstoklad, stejně tě to doběhne, až zjistíš, že něco bez kvalitních základů opravdu nezahraješ. Musela jsem pak začít poctivěji. Když už jsi hrál předtím na nástroj, máš velkou výhodu a cit pro hudbu, už to umíš slyšet.
 sambo1987 Žena37 Kategorie
05.01.2018 13:00:28
Uč se zatím jednoduché písničky nebo klavírní školy pro začátečníky, tu doporučuji nejvíce. Jsou to jednoduché skladby s vysvětlením třeba ze začátku pouhých dvou not, vše popsané, rytmus, pomlky, různé znaky...to je velmi důležité znát, protože bys to pak nezahrál správně. Pak jsem zkoušela hrát jednoduché písně z Já písniček a tiskla si známé skladby, pak klavírní, pokročilé. Je potřeba vyladit cit, techniku a rytmus. Pro začátečníka je to náročné. Ale koupila jsem si klavír až ve 24 letech a ve 28 jsem už stála na pódiu jako doprovod zpěvákovi, bez opory kapely. :) Jde to, neboj se toho.
 sambo1987 Žena37 Kategorie
05.01.2018 11:26:57
Naprostá pohoda. Já všechny písničky, co umím zahrát na klavír, hraju zpaměti, naučené právě přes ten program Synthesia. Noty neumím a nehodlám se je učit. :-)

Za mě tedy ano
 Mikeš Svatý Kocourek Muž18 Kategorie
05.01.2018 10:40:52
noty jsou základ ... na kytaru stačí akordy, ale na klavír bez not to je šílené :D
 Tomek
05.01.2018 09:41:06
Já si myslím, že nějakou základní znalost not by si měl mít. Hrábnout na klavír, vymyslet geniální melodii a neumět ani jednu notičku umí opravdu jen lidi s talentem snad od samotnýho Satana :D neříkám, že musíš mít najetou kompletní hudební teorii, ale je mnoho záležitostí, které se nedají na youtube najít, abys je mohl okoukat a je na ně jen notový zápis :) aby tě to pak neštvalo, že siu ten part neumíš přečíst :) jinak existují i soukromí učitelé klavíru, pokud na to máš čas a peníze, to je asi nejlepší varianta, ale můžeš se pokoušet učit i sám podle učebnic pro dětičky na ZUŠku :)
 BloodyElf Žena28 Kategorie
05.01.2018 09:28:29
Jsi na to už starý věnuj se něčemu co ještě má nějakou budoucnost
Smajlík  Svatý kazatel Muž65 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč