Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Moc vám všem děkuji za odpovědi :) Svatý kazatel: To že jsem na to starý je nesmysl, to mi říkali už když jsem začal hrát na kytaru, a teď na ni hraji s foukací harmonikou, nakonec jsem zjistil že je to jen o zapálení, pravidelném tréninku a vztahu k hrané hudbě, dokud člověk neztratí touhu, tak je to jen otázka času :) Na mobilu si kdykoliv mám čas čtu dokumenty volně dostupné hudební teorie různých škol a teď jsem začal s programy na čtení not, snad mi to pomůže. Zpěvníky Já písnička mám doma naštěstí všechny, byla to první věc co jsem si po pouzdru koupil ke kytaře, zkusím to s nimi, je pravda že jsem se zpočátku jako samouk vyhýbal na kytaře klasickým jednoduchým, taborovým akordovkám, protože jsem hledal něco co nehraje každý a chtěl jsem alespoň něčím překvapit mezi veterány, tak jsem se učil španělskou nebo středověkou hudbu takže jsem se hned naučil hrát z tabulatur, ale pak jsem si uvědomil že se tím připravím o základy jako je třeba rytmus a když někdo ví že hrajete tak si chce s vámi něco zazpívat, tak jsem se k nim stejně vracel :D
|
|
Když to budeš nějak obcházet, třeba bez not, hala bála prstoklad, stejně tě to doběhne, až zjistíš, že něco bez kvalitních základů opravdu nezahraješ. Musela jsem pak začít poctivěji. Když už jsi hrál předtím na nástroj, máš velkou výhodu a cit pro hudbu, už to umíš slyšet.
|
|
Uč se zatím jednoduché písničky nebo klavírní školy pro začátečníky, tu doporučuji nejvíce. Jsou to jednoduché skladby s vysvětlením třeba ze začátku pouhých dvou not, vše popsané, rytmus, pomlky, různé znaky...to je velmi důležité znát, protože bys to pak nezahrál správně. Pak jsem zkoušela hrát jednoduché písně z Já písniček a tiskla si známé skladby, pak klavírní, pokročilé. Je potřeba vyladit cit, techniku a rytmus. Pro začátečníka je to náročné. Ale koupila jsem si klavír až ve 24 letech a ve 28 jsem už stála na pódiu jako doprovod zpěvákovi, bez opory kapely. :) Jde to, neboj se toho.
|
|
Naprostá pohoda. Já všechny písničky, co umím zahrát na klavír, hraju zpaměti, naučené právě přes ten program Synthesia. Noty neumím a nehodlám se je učit. :-) Za mě tedy ano
|
|
noty jsou základ ... na kytaru stačí akordy, ale na klavír bez not to je šílené :D
|
|
Já si myslím, že nějakou základní znalost not by si měl mít. Hrábnout na klavír, vymyslet geniální melodii a neumět ani jednu notičku umí opravdu jen lidi s talentem snad od samotnýho Satana :D neříkám, že musíš mít najetou kompletní hudební teorii, ale je mnoho záležitostí, které se nedají na youtube najít, abys je mohl okoukat a je na ně jen notový zápis :) aby tě to pak neštvalo, že siu ten part neumíš přečíst :) jinak existují i soukromí učitelé klavíru, pokud na to máš čas a peníze, to je asi nejlepší varianta, ale můžeš se pokoušet učit i sám podle učebnic pro dětičky na ZUŠku :)
|
|
Jsi na to už starý věnuj se něčemu co ještě má nějakou budoucnost
|
|
|