Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.653559, vloženo 24.08.2012 08:52:16 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kolonoskopie
Trpím těžkým chronickým únavovým syndromem, a bolestmi svalů a kloubů. Na příčinu únavového syndromu se u mě dosud nepřišlo, tak zkouším různá vyšetření. Mám problémy se zácpou a průjmem, tak bych chtěla zkusit se domluvit z gastroentroložkou na kolonoskopii, jestli třeba nemohu mít zánět ve střevech. Jelikož mám ale problémy s tou velmi těžkou únavou, tak mám strach z té třídenní diety, která se musí před kolnoskopií držet + projímadla, jestli mě to neoslabí natolik, abych byla schopna vůbec chodit, protože někdy mívám při větší zátěži takové stavy, že musím jenom ležet. Chtěla bych se zeptat, těch, co absolvovali kolonoskopii, jak moc je oslabila ta příprava před vyšetřením?
Ještě bych chtěla jít na ten zákrok do města mimo své bydliště, tak bych se chtěla ještě zeptat, jestli ten den, co bych jela na zákrok nemůžu dostat ještě průjem po cestě?
Takže nevím, jak se rozhodnout, jestli si o tu kolonoskopii požádat, nebo raději ne
 Lujsa Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.08.2012 22:50:35
Rozhodně tu kolonoskopii zkus. Já tam byl před třemi týdny, každopádně doporučuji se domluvit s lékařem/lékařkou a objednat se na ráno, a na vyprázdnění Moviprep, oproti Fortransu se pijí jen dva litry, tak se dá začít až okolo sedmé večer, mně skončil průjem o půlnoci. Pět dní před vyšeštřením je bezzbytková dieta, takže se dá jíst maso, mléčné výrobky, pečivo bez máku a zrníček, ovoce bez slupek apod., pokud budeš jíst dostatečně tak tě to neoslabí, při některých onemocněních jí lidé musí dodržovat měsíce i roky (a pokud se potvrdí zánět ve střevech tak tě to na pár měsíců čeká). Den před vyšetřením se má jíst jen lehká snídaně a lehký oběd, k večeři čistý vývar, takže večer je celkem hlad, ale zvládnout se to dá (kvůli zdravotním problémům jsem před kolonoskopií ztratil asi deset kilo, takže jsem byl také dosti vyčerpaný). A po vyšetření by tě měli nechat dospat, případně si vem trochu lehkého jídla (banán, broskev, bílý jogurt), aby jsi měla trochu energie nebo se předem zkus domluvit, jestli ti dají nějaké jídlo v nemocnici. A mimochodem, z celého vyšetření si pamatuji asi tak tři vteřiny, takže pohoda :-).
 PJN
24.08.2012 10:02:10
jo promiň mně je 21
 veruunka
24.08.2012 10:00:20
Ahoj.
mě osobně to nic neudělalo, těch povolených potravin můžeš sníst kolik chceš. Byla jsem tam před rokem a půl.
To projímání děláš den předem od 15h myslím, takže jde jen o půlden, myslím, že to zvládneš, když se objednáš na ráno.
Průjem po cestě dostat nemůžeš, protože v tobě nic není. při tom projímání z tebe ke konci jde jenom voda.
Smajlík  veruunka

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 40 Kč.
Přidej inzerát on-line od 40 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )

  

Sbírejte razítka! Je to zdarma... CESTOPAS ...soutěžte s ostatními nebo se nechte inspirovat k výletům.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk