Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.519391, vloženo 05.04.2011 21:44:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Psychóza (schizofrenie) a léky
Mám takový problém, měl jsem psychózu (schizofrenie) asi před rokem a půl, a průběh byl docela strašidelný - skončil jsem nakonec v bohnicích na pavolinu 27 neklid pod kamerama, kde to bylo jak v koncentráku.

Mám následující problém, říkali mi, že po vyléčení budu muset rok až dva brát léky, od léčby minimálně rok uplynul a nemůžu se se svým lékařem shodnout na tom, že ty léky dále brát nechci. Psychiatr mi říká, že ty léky nezpůsobují únavu, že mám ty nejnovější (Abilify), nejlepší a kdesi cosi, že by měli spíš povzbuzovat.

Jenomže je to psychiatr (a moje zkušenost s nimi je taková, že věřit jim může jenom blázen :)), a já prostě opravdu nevěřím, že něco co ovlivňuje chování receptorů dopaminu, který ovlivňuje libido (touhu žít a užívat života), že to prostě vliv nemá. Ty léky mají na příbalovém letáku tolik vedlejších účinků (včetně třeba sebevraždy), že to je fakt k nevíře.

Tak jsem se v neděli cuknul a říkal jsem si, že od pondělka je brát nebudu a zkusím jaké je to bez nich. Jenomže oni ty léky ještě chvíli v krvi setrvávají, nicméně ode dneška od poledne se fakt cítím jinak, takovej živější a víc v pohodě. Už ty léky prostě brát nechci, i když je tu jisté riziko, že znovu onemocním.

Ale na druhou stranu je to zajímavá volba, buďto být nezaměstnaný ( z každé práci mě kvůli mé pracovní morálce - víceméně kvůli tomu, že tam pod těmi sedativy téměř usínám vyhodí), nebo když podruhé onemocním, tak by mi asi dali invalidní důchod a mohl bych se celé dni válet - což je asi tak největší prožitek štěstí pod těmi léky. Nebo se nic nestane, nemoc se nevrátí a budu teď spokojený, pracovat a užívat si víc života. Nejhorší mi přijde brát ty léky, každému pak připadám líný a já sám mívám pocity, že bych to nejradši kolikrát skončil.

Co myslíte vy?
 koss92 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.04.2013 17:02:10
Ano, unava je podle me zpusobena lekem. Kdyz ho vysadis, zase se zblaznis.
Nejlepsi je jit na Nuselak a skocit dolu, lek, ktery by mel rozumne vedlejsi ucinky na schizofrenii asi neexistuje... Mam to take tak, beru Solian uz 10 let, ale zivot je uplne na nic. Jenom unava, unava a kazdy den se musim premahat k nejake cinnosti...
 svopex
12.08.2012 20:13:13
Dobry..taky mam diagnostikovanou schizofrenii, uz sedmkrat jsem byl hospitalizovany a vzdycky jsem po propusteni leky vysadil. Jsou lidi kteri je snasi celkem dobre, ale me je na nich hrozne. Uz to tu nekdo psal citim se jako stary dedek, bez chuti a zajmu a nevyspany. Je to na sebevrazdu. Mym problemem jsou spoustece-drogy, od puberty jsem videl marihuanu jako cil, k tomu sem vyzkousel celkem vsechno..nikdy sem nebyl zavisli a chem. drogy odsuzuju. Nejhorsi na tom je ze schizu spusti i zvysena zatez. Beru duchod, ktery mi ted chcou vzit :) Este mi do toho spadla borelioza....stejne vim ze leky jako fluanxol a zyprexa me nepomohou, mam pocit jako bych potreboval presny opak tohoto leku, neco na povzbuzeni.... Nejlepsim lekem jsou chapavi rodice, kteri mi poskytli zazemi, a snazime se o resocializaci. Snad budu jednou fungovat v praci i s mym nezajmem.
 MartinMaq
07.04.2011 17:28:31
Tak já mám prý taky schizofrenii (paranoidní s hebefrenními rysy) a beru na to Zyprexu a taky jsem bývala hodně unavená, ale po čase to zmizelo. Vysazování léků je pěkná blbost, ta nemoc se ti vrátí. A já svojí psychiatričce věřím, je úplně super.
 Efča333 Žena20 Kategorie
05.04.2011 23:37:15
katvelon: Tak v kazajce ještě nejsem, a nikdy jsem nebyl. Kazajka je mýtus, nedávají se do ní ani fakt těžké případy. Jako já úplně naráz nevysadil, vysadil jsem relativně malou dávku, zpočátku jsem v bohnicích bral velké dávky a ty jsem asi půl roku vysazoval na menší. Ale teď už nechci brát nic.
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 23:32:50
leena: Brzké projevy jsou třeba to, že se ti zdá, že se proti tobě lidé domlouvají, smějí se ti a hlavně ztráta energie, u mě deprese bez výčitek. Jsi například úplně psychicky vyčerpaná, ale nevíš proč. Jestli se ti s tím nechce k psychiatrovi, tak si koleduješ a čekáš na to, až to vypukne v plné míře, a to ti organismus pěkně zhuntuje. Ono je něco jiného brát 1mg Abilify na deprese a brát 20mg Zyprexy po atace (to jsem bral já). Já osobně lituji těžce toho, že jsem psychiatra nevyhledal dříve, stačila by lehká nenáročná léčba takřka bez následků.

přezdívkamá: No rozhodnu se na konci týdne, zatím si sám na sobě testuji, jaké na mě mají účinky, s tím si moc jistý nejsem. Alespoň pak budu vědět, zda-li třeba změnit psychiatra, ale nemyslím si, že bych si tím nějak zvlášť pomohl.
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 23:30:01
a proč jsi je vysazoval takhle naráz? Fakt máš dojem, že je to řešení? Když už jsi chtěl za každou cenu udělat nějakou takovou hloupost, tak jsi aspon mohl začít vysazovat postupně, půlit tabletky...to by přecejen byla o nějaké to procento větší šance, že to nedopadne malérem...i když možná už si tohle ani nepřečteš, kdoví, třeba už tě odvážejí v kazajce :) Každopádně držím palce, ať to dopadne pokud možno co nejlépe v rámci možností...
Smajlík  katvelon Žena25 Kategorie
05.04.2011 23:15:27
Teadrinker: To není taková sranda změnit psychiatra, oni o schizofreniky zrovna dvakrát moc nestojí. A brát dál ty prášky se mi nechce, oni přeci jenom mě dělají dost nešťastným člověkem.
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 23:12:09
Já myslím, ba dokonce vím, že bys je bez porady s lékařem vysazovat neměl, tato nemoc je pekně zrádná, ale to Ty víš....
Konzultuj s psychiatrem, zkus se domluvit na snížení dávky a uvidíš....
Když to nepůjde se s ním domluvit, můžeš uvažovat i o změně psychiatra, klidně může mít jiný názor, jak Tvůj stávající....
S vysazením léků z vlastní iniciativy tančíš na pěkně tenkém ledě, nezahrávej si, fakt.
 přezdívkamá
05.04.2011 23:11:35
Jak se vám schizofrenie projevuje, mám u sebe nemalé podezření... :/ A k psychiatrovi nechci.
 leena
05.04.2011 23:08:27
Radši to tak náhle nevysazujuj a zkus radši jinýho psychiatra..
 Teadrinker Muž25 Kategorie
05.04.2011 23:05:13
awa: Toho ataku se bojím taky, ono vždy při vysazení léků to riziko tu prostě je! Když ty léky budu brát 2 roky, tak je tu menší, když 3 roky, tak je taky menší, prostě to riziko tu je.

Na druhou stranu jsem uvažoval o tom, brát jenom prášek jeden den v týdnu, na netu někdo psal, že se cítí unavený jen druhý den - ale taky věrohodnost informací z netu. Já si prostě myslím, že kdyby se blížila ataka, tak to poznám - předtím jsem to taky poznal, jenom jsem nevěděl, že to s tím souvisí.

Ale fakt nevím, jedno vím jistě, chci to zkusit týden bez léků a zjistit pravdu, jak moc to opravdu můj metabolismus zatěžuje. Protože týden trvá, než se ty léky úplně dostanou z krve. Ale už po dvou dnech vidím, že ten vliv tu je.

A co mě nejvíc sere je to, že můj psychiatr následky těch léků znatelně zlehčuje. I když pravda je, že se mu ani nedivím, kdo by je pak jedl, kdyby každému na férovku řekl, že se po nich bude cítit hrozně.
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 23:01:37
koss92: co bych za to dal kdyby mi nějaké prášky zabíraly. Mám vyhýbavou poruchu, veškerá léčba selhala a nyní mám problém vylézt z domu. Ty prášky ber, invaldiní důchod je na mašli.
 prase29
05.04.2011 22:26:42
koss92 : zyprexu jsem brala a nic moc... už asi dva tři roky mám abilify 10mg a beru 1 tabletu na noc!! všechny léky, které jsem brala, byly na noc, někdy jsem i 10mg půlila a brala jen půlku.. mám schízu, ale jako asi není dobře aby si úplně vysadil, příjde atak, nemusí hned, ale příjde a co rodina??? víš co to pro ně bude??? Já také vysadila, měla jsem toho prostě už plný zuby a atak se dostavil cca za půl roku a bylo to šílený hlavně ale pro rodinu mojí.. takže zvaž to
 awa Žena25 Kategorie
05.04.2011 22:17:00
awa: To je divný, Abilify se zrovna bere ráno, Zyprexa se bere na noc... Otázka je kolik toho bereš, já beru 15mg a přijde mi to hodně, prý jsou tablety i 5 či 10mg. 6 let mi přijde taky dlouhá doba, bereš to na deprese nebo na psychózu?
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 22:09:14
víš jde hlavně o zvyk, já jsem třeba vystřídala mraky těhle léků a zrovna mám abilify.. nikdy jsem nebyla v blázinci a stejně ty léky už jím šest let.. a abilify mi připadají nejlepší, vstanu, funguju - jaký bych měla prožitky bez nich, tak to moc nevím.. myslím, že by se stav prostě zhoršoval a nakonec bych mohla skončit až tam kam jít nikdy nechci - blázinec!! Po jiných lékách jsem také moc spala, do 13. hod a ještě si odpoledne schrupla, většinou jsem se cítila, jak spráskaný pes a když jsem si vzala prášek a měla ještě fungovat, tak sem usínala, vím jak je to nepříjemné :-( ale určitě bych nechtěla brát podporu a nemakat, to by člověk snad úplně zakrněl, ale to je tvá volba.. zkusila bych se zeptat jinýho psychiatra, nebo jiné léky zkoušet.. já třeba beru jen na noc a to se dá.. přeji ti hodně štěstí at se rozhodneš jakkoli :-)
Smajlík  awa Žena25 Kategorie
05.04.2011 22:04:28
SquadLeader: Jo, mě taky nedělá problém spát 12, klidně 14 hodin denně a necítím se vyspalý, jenomže ještě po mě chtěj, abych chodil do práce, což je 1 hodina dojíždění tam + 8,5 hodiny a to já prostě nezvládám. Úplně nejraději bych byl znova v bohnicích na volném pavilonu, tam mi bylo dobře.

TaCoVí: Mě je jasný, že hazarduji se zdravím, otázkou je, co je to za život celý dni jen spát a cítit se jak starý dědek. Navíc už jsem tu psal, že jsem ty léky rok bral, já bych je rád vysazoval postupně, ale můj psychiatr to komentoval slovy "o tom nebudeme diskutovat". Tak nediskutujeme, je to přeci moje tělo!
 koss92 Muž29 Kategorie
05.04.2011 22:00:21
Samovolné a náhlé vysazení léků Ti vyvolá jen novou ataku. Gratuluju k nejdebilnějšímu rozhodnutí, které jsi tento týden učinil.
 le petit chat noir Žena Kategorie
05.04.2011 21:59:56
Hlavně dej pozor aby si nedopadl jako můj brácha má teď přes 30 let a co rok na jaře se rozhodne že přestane brát léky a co rok ho odvážíme bohužel do Kroměříže. U něj je to s lékama na prd a bez nich ještě horší... a ten tlak co je tím danej na rodinu je hodně frustrující.
Smajlík  Joke
05.04.2011 21:54:12
Hazarduješ se zdravím. Teď ti přijde, že ti je líp, ale časem to bude horší a horší a skončíš zas se záchvatem. Navíc vysazovat se musí postupně, klidně měsíc, dva snižovat dávky. S tímhle přístupem se dostaneš zase na začátek. Pokud máš pochybnosti o léčbě, tak zajdi k jinýmu psychiatrovi a poraď se ještě s ním, ale vsadím se, že ti neřekne nic jinýho než tenhle nebo já.. Schizofrenie je závažná nemoc a přerušením léčby ohrožuješ nejen sebe, ale i lidi ve svým okolí.
Věř, že vím o čem mluvím. Můj otec na tom byl podobně.....
 TaCoVí
05.04.2011 21:52:59
Já taky trpím schizofrenií a už asi třetím rokem na to beru léky.

Dnes jsem spal od včerejška od 18:30 do 12:30 a přesto se necítím vyspaný.

Navíc mi umřeli oba rodiče a doktor říká, že ta nespavost je způsobena psychikou a ne lékama. Tak taky nevím no.

Tahle nemoc je prostě pěkná svině.
 SquadLeader

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 40 Kč.
Přidej inzerát on-line od 40 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )

  

Sbírejte razítka! Je to zdarma... CESTOPAS ...soutěžte s ostatními nebo se nechte inspirovat k výletům.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk