Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.207222, vloženo 11.04.2007 09:39:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Septoplastika
Ahoj, chtela jsem se zeptat ci ste nekdo byl na septoplastice + jake s tim mate zkusenosti..?
 Maliczka Žena18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.04.2016 10:54:52
Tak. Přátelé. Chci doplnit ke svému hlášení z 20.4. Omlouvám se, za mou předchozí čestinu, po narkoze a z mobilu to nešlo lépe. 2 dni po operaci mi vytáhly tampony. To je očistec, fakt!!! Pár vteřin vým tahaj mozek z hlavy !!! Nicméně to přežijete, pak krve jak z vola, ale i to přejde a jde se domu. No a po týdnu Vám vytáhnou z rypáku ty děsný trubky, to bolí ale dá se to vydržet a pak najednou paráda, úleva, super dýchání.
Před týdnem bych každému řekl at se na to vykašle, dneska po týdnu řákám jděte na to. Stojí to za to utrpení. Je mi 40 a poprvé jsem se pořádne nadechnu.
Smajlík  špunt v nose
22.04.2016 16:48:31
Dneska v poledne operace. Doba 1h. Bolí to ale je to k přežití. Víc bolí hlava jako celek.
Drsné mi slzej oči. Jsem na Karlaku. Moc kolem personál. Nemocnice trošku středověk.
Uvidíme co bude dál. Zatim tampony v rypaku.
 špunt v nose
20.03.2016 15:22:45
Celkem se divím tolika pozitivním názorům. Mám jít na další septo plastiku už i s rhinoplastikou a minule to bylo peklo. Amputace by tolik nebolela.

FNKV ORL MUDr. Zahradil. I když pak na místním ORL řekli, že to udělala s skvěle, tak po 6 letech je průchodnost opět po většinu čas třetinová a často 0.

Večer jsem dostal po večeři 2-3 prášky po kterých jsem měl překyselený žaludek, cítil jsem to až v hrtanu a noc před operací byla nepříjemná. Hned ráno jsem dostal injekci do hýždě(Dolsin+Atropin, jediné co je vez právě), dost to pálilo, asi is modřinou? vyschlo mi v puse, rozbušilo se mi srdce a nutilo mě to zhluboka dýchat, byl jsem i trochu zpocený. Jedna sestra mne poslala na WC a druhá mě v půli chodby poslala zpět, že mám již jen ležet. Toto se opakovalo 3x, než se dohodly, prostě komedie. Po hodině-dvou čekání koukání z okna, sezení mě bolelo)bušení ustalo. Přišla jiná sestra/doktorka s velkou injekcí a po přelezení na vozejk jsem ji dostal do ruky. Sjeli se mi oči a než jsem ne narovnal tma :) Probral jsem se na operačním sále zimou, asi nahý, okolo snad nikdo nebyl VŠECHNA okna dokořán(březen), lehce jsem se klepal zimou, cvoci. Personál pak přišel a začala operace, napočítal jsem, že jsem usnul snad asi až po 2-3 injekci ? Probudil jsem se večer po cestě zpět a po několika hodinách začal bolet nos, obličej, hlava. Byl jsem bolestí zcela paralizován, že jsem 2-3 dny ani nejedl a nespal. Jsem kus chlapa sportuji, jsem zvyklý na dost i zranění, ale na tohle byl masakr.

Doporučuji si sebou vzít nějaké sáčky s tekutinou na zchlazení obličeje, sprej Vincentka do nosu, hygienické ubrousky na ruce, taky vaše oblíbené- lehce stravitelné jídlo(sušené maso, přesnídávky, tvaroh....) kousat se s tím moc nedá.
Na čtení to moc není.
 TomAtom
10.02.2016 10:24:12
Byl jsem na septoplastice, protoze se mi blbe dychalo levou dirkou. Narkoza byla v pohode, nejlepsi je oblbovak, kterej vam daji pred operaci, to se skoro vznasite, super pocit, pak na sale mi pustili do zily uspavaci latku, to bylo taky super, uplne vas to pohlti a vmziku spite :). Po operaci jsem zacal vnimat az na pokoji, mel jsem zafacovanej nos a tampony v leve dirce, pravou mi nechali volnou bez tamponu, coz jsem ocenil, ale i tak jsem v podstate musel dychat jen hubou. Po 2 dnech mi vyndali tampony z leve dirky, to bylo docela maso, ale dalo se to vydrzet, za 20 sekund to bylo venku, asi jako kdyz rodite nosem :). Ted se mi dycha naramne dobre, je to super, sel bych do toho klidne znovu. Vsem doporucuju.
Smajlík  Pastik
03.07.2015 14:06:41
Ahoj, dneska je to přesně 3 dny co jsem prodělal septoplastiku + mukotomii ve VFN na Karlově Náměstí. Před výkonem jsem do nemocnice šel se smíšenými pocity, které byly způsobené diskuzemi jako je tato. Po probuzení po operaci přišlo zvracení, dvakrát jsem nablil půl litru černé krve, což si zahrálo dost s moji psychikou. Od toho večera neskutečné bolesti, neustále na opiátech, krvácení. Spánek maximálně 2hodiny. Druhý den po probuzený jsem měl doslova celý obličej od zaschlé krve. 2 den zatím asi největší bolesti a zkouška psychické odolnosti. V nemocnici vám samozřejmě nedají prášek navíc, i když se jim snažíte vysvětlit, že zabírá jinak člověku co má 59 kg a člověku co má 105(já). Dnes třetí den jsem se poprvé od zákroku pořádně vyspal. S přestávkami zhruba 10 hodin. Otok už pomalu splaskáva, ale pořád to pekelně bolí. Nos proplachuji nonstop vincentkou a už se nemohu dočkat až bude vše v normálu a já budu konečně dýchat nosem jako každý normalní člověk. Je to peklo, ale věřím, že to bude stát za finální výsledek.
Smajlík  Grznar
26.06.2015 08:33:41
Jsem 3. den po septoplastice na ORL ve Třinci, operoval me výborný plastik pan MUDR Němeček, který odvedl výbornou práci, operace netrvala hodinu, jak mi původně říkali, ale prý možná jen 30minut. Po narkoze mi blbe vůbec nebylo, v nosu opravdu dlouhé tampony, ktere jsou asi tou nejhorší části toho celého procesu, nez vám je vyndaji. Bolesti nebyly hrozné, daly se přežít možná s 1-2 prášky od bolesti. Vytahování tamponady není příjemné ale zabralo sotva 10 sekund na obě dírky. Následující den jsem byl propuštěn domu, kapu vincentku a dobiram antibiotika. Za 5 dni jdu na vyndani dlah, zatím dýcham jeste spis pusou, nos mam plný jakéhosi sajrajdu, ale to brzy přejde snad...nechápu jak někteří si na to tak muzou stěžovat..byla to pro me taková dovolena v nemocnici se super spolupacienty na pokoji :D
Smajlík  Flecr98
30.09.2014 11:12:35
Dobrý den, nikdy bych si nedovolil pochybovat o nesnázích a utrpení, které tady popisují moji bližní, nicméně chtěl bych vnést do tématu septoplastiky nosu trochu sluníčka. Zdánlivě začnu jinou diagnózou, ale vydržte. Předem upozorňuji, že nejsem žádný hrdina. Jsem spíše ten typ, který si škrábanec od hřebíku prohlíží ještě týden po "úrazu" jako pětiletá holčička. Strašně jsem se bál - lékaři prorokované - operace polypů a dusil se několik posledních let ve dne i (zejména) v noci. Továrna na Mukonasal myslím musela kvůli mně dělat noční směny a když jsem dostal rýmu, byl to měsíční masakr. Minulý měsíc jsem jednu noc opět nemohl dýchat a spát a googlil jsem si něco o polypech a objevil jsem, že laserová klinika v Ostravě http://www.llc.cz/cs/ operuje polypy laserem. V záchvatu furiantství jsem jim napsal mail. Zkrátím to. MUDr. Karel Matler - sympaťák už od pohledu - mi vysvětlil, ať zapomenu na pouhé polypy, že pokud budu mít takto křivou přepážku, nedá se nic kloudného udělat. A tak mi během několika minut vysvětlil, že z mnou plánované - bezmála kosmeticky ambulantní záležitosti bude regulérní - asi tříhodinová operace v narkóze. A tomu odpovídala cena - 20.000,-. Nejsem žádný boháč, ale v té chvíli pro mne byly peníze zcela vedlejší věcí a moje hrůza narůstala do obludných rozměrů. Asi úplně největší byla, když jsem si noc před operací pročítal fóra jako je toto. Opět to zkrátím. Pan doktor říkal, že operace nebolí. Logicky. Je v narkóze... a jeho slova se splnila. Říkal, že ani poté nebudu mít bolesti ani krvácení. Tomu jsem moc nevěřil, jakkoli ve mně budil skutečnou důvěru. Splnilo se do puntíku a já se probudil z narkózy večer (operce byla odpoledne) v pěkném vlastním pokoji na klinice v péči hezké, svědomité a milé sestřičky. Když odezněla narkóza, přišel pan doktor a já se ho ptal, jak to že nemám v nose ony obávané obří tampóny, jejichž vytahování nemá být právě příjemné. Řekl mi, že díky ošetření laserem krvácení bylo slabé a tamponády nebylo třeba. Opravdu jsem dvakrát kápnul krev na podlahu a na pyžamo a zbytek pobytu jsem se za to styděl :-) Pošmáknul jsem si s chutí na lehké večeři a usnul. Ráno se bolest opět nekonala. Snídaně byla dobrá a před polednem mně nechali v klidu odejít domů, což jsem vykonal tramvají s pohotovostním kapesníkem v ruce. Žádná nevolnost, ani sebemenší bolest. O dlahách v nose jsem sice věděl, ale z úst pana doktora, cítit ani vidět nebyly. Nyní jsem 14 dní po operaci. Dýchám nosem ve dne v noci a náramně si to užívám. První týden jsem smrkal "věci" které nechci popisovat, ale to už je minulost. Dlahy v nose mám pořád, v pátek jdu na druhou kontrolu. Po té první mně je pan doktor ještě nechal, zásah v mém nose byl rozsáhlý, otok ještě nějaký byl, dlahy (prý nějaká fólie) údajně brání (mimo jiné) nechtěným srůstům. Trochu mne zlobí teploty (asi 37,2, nic hrozného), ale patrně to s operací nesouvisí, spíše mi partnerka přinesla nějakou virózu. Vyplachuji Vincentkou z PETky s provrtaným ví
 Cloudy
07.07.2014 16:19:19
Prvy den je hrozny (zatamponovany nos, tlak v hlave, sucho v ustach, nevedel som sa poriadne napit lebo sa mi zle prehltalo). Po vybrati tamponady je to lepsie, ale nos je stale zapchaty a velmi citlivy a vyteka z neho nejaky hlien. Po tyzdni po vybrati splintov uz konecne ulava a dychanie nosom. U mna nastastie prebehlo vsetko OK, ziadne krvacanie. Dychanie nosom vyrazne lepsie a na noc si konecne nemusim davat olynth. Bol som operovany v Centrum Kramare, doktorkou Mudrakovou. Pani doktorka si dala zalezat, operacia trvala cez 2 hodiny, vrelo odporucam.
 marcel
29.06.2014 01:48:39
Zdravim, na operaci sem byl pred 7 lety v FN Motol,, dost neprijemna zalezitost a nepomohlo to vubec, pri pobytu v nemocnici a po propusteni domu sem si rekl ze bych do toho znovu nesel, a sem dost nasrany na doktora ktery me operoval, jelikoz si myslim ze to odflakl. Ale nejsem sragora a dam tomu jeste jednu sanci. Akorat pujdu do jine nemocnice.. chci normalne dychat jako sem dychal pred 10 lety, nez me prepadly zasrany cikani... :( mrdky cerny, pral bych jim zazit to co si zazivam ted uz nekolit let ja kul nim :( a to nemluvim o tom ze 10 let aktivne sportuji a dost me to snizuje vykonost kuli zhorsenemu dychani.. :(
 Martin1989CZ
18.04.2014 14:46:00
Musím říct všem co se zákroku bojej at se nebojej, byl jsem na septoplastice-mukotomii-a častečně rhinoiplastice.. po uraze před 20ti lety jsem již teď dýchal na 60%. Jsem docela bábovka, ale dalo se to slušně přežít: den operace a v noci krutý bolesti a dušení suchou pusou, další den 2x12cm tampon ven, třetí den zbylé 2x12cm tampony ven,
po týdnu plastové splity a teď už z nosu tečou jen sra... ale to se zpraví po bolestech už ani památky a vše je i po pár dnech zapomenuto :-))..
 oujay
08.03.2014 16:45:00
Ahoj všem, byla jsem na septoplastice + vyndavání zbytnělých nosních mandlí tento týden.
V úterý odpo nástup, od půlnoci bez jídla a pití, ve středu před polednem na sál, před třetí odpoledne návrat na pokoj. Pospávala jsem až do večera, v noci se převalovala a nemohla dočkat rána. Vyschlo v puse, vykašlávání krvavého hlenu, suché rty a ty tampony v nose! Ble.
Čtvrtek před polednem vyndavání tamponů - opravdu nepříjemné, ale dalo se, krve odkapávalo dost, pak spíš jen hleny s krví (trošku i z pusy - ale asi způsobeno intubací při anestezii). Bylo možno odejít do domácího léčení. Dala jsem přednost polehávání v nemocnici s dohledem lékařů. Výplachy vincentkou, antibiotika na týden.
V pátek kontrola, propuštění do dom. léčení.

Ale v sobotu nastal problém. Vysmrkala jsem si z jedné nosní dírky plastovou dlahu (vysmrkání splintů, vykýchání splintů - až bude někdo jako já googlovat :-D).

Vyndání mělo být až v pondělí (5 dnů, ne 3). Zkoušela jsem to narvat zpět, ale nadařilo se. Alespoň ta jedna tam pořád je.
Máte s tím někdo zkušenost???
Děkuji,
 Lllleennkkaaaa
11.02.2014 13:14:14
Ja mel prubeh bezroblamu dokoce i po narkoze sem se citil chvili jak raketa,ale chtel jsem se zpetat uz jsem byl vytahovat folie z nosu vteřinova bolest:-)No a už kouřim a pohoda ale psiš sem se chtel zeptat jka dlouho čekat neýž si človek muže zahulit ja myslim že se hovno stane,ale zas to nechcu ruskovat ?????
Smajlík  tencoseradsizepta
09.11.2013 23:01:35
ahojte, zijem v Anglicku a vo stvrtok bol som v nemocnici na septoplastiku, urobili mi to pod narkozou, zadne bolesti a ani terz (sobota) vobec nemam bolesti, ale co je podozrive chirurg mi vobec nedal do nosu tamponady a povedal mi ze nie je treba a ani tie plastove dlahy a po 3 hodinach pustili ma domov. a nos mam plachnut s vlaznou vodou so solou a soda bikarb., na 10 dni a to je vse.. ja tomu nerozumiem.. ak mi nos opravily a budem moct cez neho dychat tak potom musel byt dobry chirurg. budem pisat tu o tyzden ako sa citim.. to je cudne, ani ma nebolel,ani neboli ani nie je opuchnuty ani vobec nevidno ze bola urobena septoplastika ina to ze najhorsie je to plachnutie fuuuj.. dufam iba ze vsetko bude ok,
 toni777
28.04.2013 23:38:34
8.4.2013 jsem byl z důvodu nepruchodne nosní dírky a častých rym ve FN Plzeň Bory na septoplastice spolu s odstraněním polypu a rafiofrekvencnim odpařením nosní sliznice.
Operace v pohodě, asi půl hodiny v narkoze, po operaci mě akorát bolelo v krku po intubacni hadici, to druhý den odeznelo. Po dvou hodinách po operaci jsem pil, po třech chodil. Po odstraněném polypu jsem krvacel do krku, nepříjemné, po naredeni nemocničním čajem jsem ji vyzvracel. Nos začal bolet až druhý den, bylo to tlakem tamponů, které pěkně nabobtnaly krví a hlenem. Měl jsem kapacku na bolest. Třetí den po vytažení tamponů velká úleva. Vytažení bylo nepříjemné, ale rychlé, krev tekla značně prvních pět minut, po ledovém obkladu na krk přestala.
Čtvrtý den mi vytáhli tampon na šňurce z místa po polypu. Pátý den domů. Desátý den vyndani splintů, to jsem vůbec necítil, asi byly hodně ohebne. Ten den jsem mohl poprvé zasmrkat, začal pravidelně a plně dýchat nosem, také jsem šel poprvé do práce - na noční. Od vyndani tamponů jsem nos prokapaval Vincentkou a nos se postupně uvolnoval a čistil.
Teď mám průchodné obě dirky, občas ještě vysmrkam strup, čas ukáže trvalost volného dýchání.
ORL Bory mohu jen doporučit.
 hans
10.04.2013 21:19:16
Tak mám 14 dní od operace nosní přepážky. Na operaci jsem byla na ORL v Českých Budějovicích. Operace proběhla v pořádku, po operaci nos trošku bolel (ale nebylo to nic hrozného), ani léky proti bolesti jsem nepotřebovala. Nepříjemná byla tamponáda, kterou mi však hned druhý den ráno vyndali, vyteklo trochu krve, ale určitě to nebyla žádná krvavá jatka, jak někteří píší. Následně užívání kapek do nosu a Vincentky, po týdnu vyndání stehů a plastů z nosu (opět nic strašného, je to nepříjemné, ale trvá to asi 10 vteřin). Dnes po 14 dnech nos už vůbec nebolí, průchodnost mnohem lepší, takže bych určitě doporučila. Nejhorší pro mě byla malátnost (motání hlavy) po narkóze, která trvala asi 5 dnů.
Smajlík  Hanka
20.03.2013 12:11:03
mám přesně týden po operaci, byla jsem na ORL Kroměříž, průběh operace byl prý v pohodě, já si ze dne po probuzení z narkózy moc nepamatuju byla jsem úplně mimo. V noci skoro žádný spánek, šílená bolest hlavy, nepomáhaly ani injekce do zadku, který mám mimochodem totálně rozpíchaný, že jsem nemohla ani na záchodě sedět natož se ještě vy..
No, tamponáda 2 dny, ktomu bolesti hlavy,očí, zubů a v krku. Vytažení tamponády bylo krveprolití, v životě jsem neviděla krvavé slzy, teklo to snad všude. Pak už to bylo celkem v pohodě, takže masti na strupy, Vincentka a kapky a ktomu samozřejmě injekce a prášky proti bolesti. Bohužel se mi po celý pobyt ve špitálu točila hlava aniž bych měla nízký tlak a ještě teď doma se pořád točí, snad to brzo ustane. Příští týden jdu vytahovat folie a stehy.
Dalo se to přežít ale za tu bolest nevím jestli to stojí. Snad mi to do budoucna pomůže ve sporotvání a budu moct normálně dýchat oběma nosníma dírkama.

K.
 kamshes
02.02.2013 19:43:34
Mam deset dnu po operaci(septoplastika)v noci neustale ucpany nos,24h.denne bolest hlavy.Tak nevim jestli je to normalni prubeh ale znovu bych do toho nesel!!!
Smajlík  iron
24.04.2012 21:35:01
já byl na septoplastice už to bude 3 roky. Trochu zlepšení, ale jsem skoro závislý na kortikosteroidních kapkách do nosu. Rýmu mám stále. a taky 4 roky neúspěšně léčím ucpané střední ucho a eustachovu trubici. mám stále tlak v uších. ale jinak je to mnohem lepší. Prý lépe mluvím.
Smajlík  jan standa
31.01.2012 22:03:02
Co tu pisette vi za debilini :D ja mam len 17 rokov bol som na septoplastike koli zlemu dichaniu co sa tika toho jedine co je zle je to ze nemozeete po operaci dichat s nosom a peri mate visuseneee niicc strasne to nieeejee da sa to uplne v pohodke prezittt tak nwm co panikariteee podla mna to bolestive vobec neni len neprijemne lebo ket jete alebo preglgate citite v nose tlak a boli vas hlava insie niccc myslel som ze to bude horsie!!! da sa to prezit v pohode :)
Smajlík  roman
30.07.2011 21:43:09
Ahojte,

dnes je to 5 dni, co mi robili SPL, kvoli castym prechladnutiam a zhorsenemu dychaniu. Operoval ma doktor Hustak, vo FNLP v KE.

Operacia prebehla v celkovej narkoze, vraj za 40min :) Po prebudeni som sa citil ako po opici - trosku bolest hlavy, chvilkova dezorientacia, a bolest nosa (ako ked vam po nom niekto udrie), nebolo to vsak take strasne. V nose som mal po prebudeni plastove vystuze a samozrejme tamponadu, ktoru mi vyberali na 2. den po operacii - odstranenie nebolelo v pravom slova zmysle, len to bolo trocha neprijemne, ked to z nosa tahali. Po vytiahnuti tamponady som asi hodinu sedel na posteli a utieraz si odkvapkavajucu krv z nosa :) hned na dalsi den po vybrati tamponady ma prepustili.
Nos mam este stale upchaty, kedze je stale mierne opuchnuty, no niekolkokrat denne(cca kazdu hodinu) si nos vyplachujem fyziologickym roztokom / vincentkou, co by malo pomoct hojeniu.
Teraz mam v nose uz len plastove vystuze z oboch stran priehradky, ktore mi tu maju ostat este asi tyzden - ich vyberanie je vraj najhorsia cast toho celeho, tak som zvedavy, co to bude :D
Smajlík  5ko5ko
29.03.2010 19:27:17
Dobrý den, byl jsem na septoplastice nosu minulý týden a je tomu uz týden, chci se zeptat za jak dlouho může přestat to že mám oteklou horní dáseň, takze trochu bolí zuby, tak celkově celá tvář je tak trochu oteklá, a jestli sundávání splintů bolí...děkuji, dále jestli krvácení z nosu v domácím léčení je normální.
 Koldarius
30.04.2009 17:13:28
ja jsem po celkove operaci nosu,operovali mne pred 10 lety.Mnela jsem uraz a nos pak zustal mirne orli a vybocena prepazka.dnes po 10 letech mam problem.prepazka se letama vratila do puvodniho stavu,a taha mi nos na jednu stranu,taky na hrbetu nosu je zbytnela jizva mirna,jinak je nos porad docela hezkej.dalsi zavaznejsi veci je v noci permanentne ucpani nos a vysusena sliznice a mirna sekrece,byla jsem na orl,ten mi zdelil,ze reoperace neni nutna,taky uz nepouzivam nosni kapky,ale problem pretrvava.ted jsem objednana na konzultaci k dr.Mestakovi,pry nejlepsi specialista na nosi,uvidime jak se vyjadri,pak napisu
Smajlík  tina
13.04.2009 21:07:05
Já sem byla taky na septoplastice...kdo nezažil, nedokáže si to představit. po operaci mi bylo blbě, byla sem na sále hodinu a půl, a tamponádu mě tam narvali moc takže mi jí vytahovali o dva dny dřív...krev mi stříkala i z pusy a bolestí sem ani už nebrečela..následuijící dny jsem protrpěla jako zvíře a po osmi dnech jsem šla z rozpíchanou prdelí od injekci proti bolesti domů...o nekonečným sajrajtu z nosu ani nemluvim...
Smajlík  Giradona
03.04.2009 14:55:23
No takze zdravím vsetkych prepazkarov :)) aj ja som podstupil tento zakrok ...v nedelu som sa vydal do nemocnice ..v pondelok ma operovali ...ani som nevedel ze prebehla operacia ..po prebudeni som nemal nijake bolesti nic zaujimave...v stredu rano mi tie tampony vybrali ....ze vraj tam maju byt 48 hodin po zakroku...a hned po vybrani ma pustili domov...predpisana vincentka a eukalyptova mast.....v nemocnici srandy po ...:):):) naham tak:D
Smajlík  15ruso
22.03.2009 07:06:51
Ve čtvrtek jsem podstoupil septoplastiku ve fakultné nemocnici v Ostravě.Operoval mě doktor Matoušek.Operoval mě o půl třetí,ve čtyři jsem se probral na dospávacím pokoji.Bolesti žádné,jen tamponáda v nose.V šest jsem se mohl napít a v osm večer jsem si došel pro schovanou večeři.V pátek ráni mi vytáhli tampony z nosu-nepříjemné-a pak jsem půl hodiny seděl na posteli a čekal se zacpaným nosem až přestane krvácet.Musí se proplachovat vodou se solí a Vincentkou.V sobotu před obědem mě pustili domů.V nose mám jakési výztuhy keré mi vytáhnou ve středu na ambulanci.Zatím vše ok.Ani nejde poznat že jsem byl na operaci.Žádné modřiny ani bolesti.Asi fakt super doktor!
Smajlík  pavelsova Muž39 Kategorie
17.12.2008 15:21:24
Prave som sa vratil z nemocnice kde mi robili SPL
Toto forum som cital tesne pred odchodom do nemocnice, a vdaka nemu som sa na to chcel aj vykaslat. Ale siel som..
Moja skuenost - prebudil som sa samozrejme s bolestami, nic nenormalne, ako ked vam niekto da pecku do nosa. Bolest postupne do vecera ustupovala, v noci som malo spal lebo som musel dychat ustami. Opat nic hrozne. Druhy den rano vybratie tamponady (bez ziadnych prehovarani - proste sa to tam tak robi) - doktor a ja sme sa pozakryvali plastmi a cakali na striekajucu krv. Ta sa nekonala - vysli zo mna tri kvapky, vsetko bolo bezbolestne - jedine neprijemne (akurat som skoro odpadol ked mi vybrali tie tampony - mensi pokles tlaku v hlave ;) )
Na dalsi den po rannej vizite prepustenie do domaceho liecenia.

Pocitujem uz teraz vyrazny rozdiel, bolesti skoro ziadne - iba ak sa v tom rypem, resp fukam nos. Akurat to mam stale zahlienene - na to som dostal vyplachovanie roztoky.

Takze je to zjavne individualne
 mafo
03.12.2008 19:48:28
můj muž je den po operaci nosní přepážky a musím říct, že ho velmi lituju, trpí jako zvíře a to není žádný srábora! už aby to měl za sebou a jen doufám, že to utrpení bude k něčemu dobré a dobrý účinek a spokojenost zastíní tyhle zlé vzpomínky. Nechci nikoho odradit, ale počítejte s tím, že to není žádná sranda
 žena
11.04.2007 14:07:29
Ja na septoplastice byla minulej ctvrtek.. doktora jsem ukecala aby mi tamponadu vyndal hned druhej den.. a silene se mi to rozkrvacelo( nekapalo.. doslova teklo..) hodinu a pul jsem tam lezela nez jsem se vubec mohla zvednout a neomdlela bych ..
a v nedeli jsem ho ukecala ze chci aby me pustil domu.. takze od ne jsem doma, mam zakazanou praci a tak.. rozciluje me to protoze me ten nos boli.. i kdyz se blbe zakrenim tak je to znat.. nevite za jak dlouho to prejde?
 Maliczka
11.04.2007 13:17:02
Krleš:
no taky me to doporucovali, kvuli dychani v noci, ale lidi co byly spis rikaji, ez to pomohlo, akorat treba kdyz ma prset nebo tak, ej to boli stejne jako jine boli treba kdysi zlomena ruka... :o(
Smajlík  ViS VitaliS Žena27 Kategorie
11.04.2007 13:12:27
no asi tak jak pise krles.. Je to humac, ale myslim ze aspon trochu mi to pomohlo
 none
11.04.2007 09:47:35
Jestli myslíš resekci nosní přepážky (septoplastika může být třeba i srdce) ale to asi nemyslíš, tak to je docela peklo. Operace je naprosto v pohodě, uspí tě - o ničem nevíš, ale probudíš se s hodice v nose, po dvou třech dnech ti to vyndají a když máš blbej den, tak se ti přepážka začne znova hroutit, takže ti tam musejí znova nacpat tamponádu, což bolí jako svině a celkově když se ti na to dívají a kontrolují po operaci tak to taky bolí. Jestli do toho jdeš jako já, že se ti špatně dýchá (hlavně v noci) tak by jsem si to pěkně rozmyslel, protože mně to ani moc nepomohlo, utrpení za to nestojí.
Smajlík  Krleš Muž20 Kategorie

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )

  

Sbírejte razítka! Je to zdarma... CESTOPAS ...soutěžte s ostatními nebo se nechte inspirovat k výletům.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk